Například hala zimního stadionu v Bohumíně se v létě mění v hřiště na badminton, nohejbal, volejbal i tenis. Nově je tam možné zahrát si i hokejbal. Zimní stadion je v Bohumíně otevřen od 6 do 22 hodin.

„Pokud přeje počasí, je možné zahrát si kromě klasického volejbalu i ten plážový, a to v přilehlé zahradě aquacentra. Letos jsme své služby navíc rozšířili a nabízíme i pronájem celé haly pro hokejbal. Je to ale možné po předchozí domluvě, jelikož je nutné demontovat badmintonové a tenisové kurty,“ uvedl vedoucí bohumínského zimního stadionu Petr Lakomý.

Podobně je na tom také Karviná. „Nabízíme hokejbal, florbal, in-line hokej, v tenisové hale badminton a také posilovnu,“ popsal Marek Šaloun z organizace STaRS Karviná.

Možnosti sportu jsou obdobné i v Českém Těšíně, kde se dá v hale hrát squash, badminton nebo tenis. Pozadu nezůstane ani Orlová se sportovní halou, nabízející sportovní vyžití například ve squashové herně za obchodní akademií.

Vděčné jsou i uzavřené bazény. Jedním z velkých je aquacentrum v Bohumíně, kde nabízejí během léta zvýhodněné vstupné. Toto prázdninové vstupné potrvá až do 4. září.

„Kromě zlevněného vstupného rozšiřujeme i otevírací dobu. Od pondělí do čtvrtka si lidé mohou přijít zaplavat od 6 do 21 hodin, v pátek od 10 do 21 hodin a o víkendech a svátcích od 8 do 21 hodin. Tři hodiny za cenu jedné se ovšem vztahují na všední dny, o víkendech lidé zaplatí klasické vstupné,“ uvedl Jaromír Voráč, vedoucí aquacentra městské společnosti Bospor, která bazén provozuje.

Návštěvníci si mohou v areálu bohumínského aquacentra užívat plaveckého a průplavového bazénu, toboganu, vířivky, vnitřního i venkovního dětského brouzdaliště i rekreační odpočinkové zóny. K dispozici je návštěvníkům rovněž sauna nebo hřiště pro plážový volejbal.

Po většinu léta bude otevřeno i v Karviné, výjimkou je doba od 11. do 26. července, kdy bude bazén veřejnosti uzavřen.

V Havířově je letos o prázdninách kvůli rekonstrukci uzavřena městská sportovní hala, ale nově je k dispozici nová hala v ulici Žákovské. Zájemci mohou také využít palubovku na in–line hokej na zimním stadionu a ve vzpěračské hale jsou k dispozici kurty na badminton.