Rozsáhlá noční dopravní akce provedená formou uzávěry hlavních tahů se konala ze soboty na neděli. „Kontrolní stanoviště jsou na příjezdu a odjezdu na Ostravské ulici a další na Šumbarku u viaduktu. Policisté se soustředí na kontrolu osob, dokladů a technického stavu vozidel. Každý řidič se podrobuje dechové zkoušce na alkohol a u podezřelých i testu na drogy,“ řekl krátce po zahájení akce policejní mluvčí Miroslav Kolatek.

Především v první fázi šestihodinové akce museli řidiči strpět několik minut čekání v koloně. S ubývajícím provozem se kontroly staly plynulými.

Drtivá většina řidičů mohla po kontrole dokladů, technického stavu vozidla a dechové zkoušce pokračovat v jízdě. Několik výtečníků však odcházelo pěšky a ti největší hříšníci dokonce odjížděli v policejních vozech. Mezi podnapilými řidiči byla i jedna žena.

Patrně největším hazardérem za volantem byl muž, který na kontrolním stanovišti zastavil jen tak tak. Při výjezdu z podjezdu pod železniční tratí jeho kalný zrak nestačil včas zaregistrovat policejní zátaras. Služebnímu automobilu se ještě vyhnul, přejel však jeden z výstražných kuželů. Další překvapení na sebe nenechala dlouho čekat.
Ještě před dechovou zkouškou přiznal, že nikdy nevlastnil řidičský průkaz, občanský průkaz má propadlý a s technickým stavem vozidla si rovněž těžkou hlavu nedělal. Dechová zkouška ukázala 2,21 promile.

V porovnání s tímto vrahem za volantem se ostatní hříšníci jeví jako troškaři. Několik motoristů dostalo pokutu za sjeté pneumatiky, propadlé technické kontroly nebo chybějící dokumenty. Pěšky museli z kontrolního stanoviště odejít Vietnamci, kteří si z nákladní dodávky udělali mikrobus. V třímístné kabině jich sedělo pět.

Jeden motorista se policistům bez okolků přiznal k propadlé technické kontrole hned po zastavení: „Jedeme do Ostravy do práce. Na Ostravské jsem viděl policisty, tak jsem to zkusil objet oklikou a tady jste mě zastavili vy. Přiznávám, že jsem nestihl zajet na STK.“

„V průběhu akce bylo zkontrolováno 731 vozidel a 734 osob. U šesti řidičů bylo zjištěno požití alkoholu, z toho u dvou to bylo ve výši splňující podmínky trestného činu. Dva motoristé neměli řidičský průkaz. Jedna osoba byla předvedena ke zjištění totožnosti a dva lidé skončili na záchytce. Čtyři případy budou oznámeny jako přestupky na správní orgán. Ve třinácti případech policisté přestupky řešili pokutami v celkové výši 6800 korun,“ řekl k výsledku akce mluvčí Kolatek.