„Město prodalo budovu v aukci za 410 tisíc korun,“ potvrdil informaci o prodeji místostarosta Orlové Radislav Mojžíšek.

Radnice se rozhodla dům prodat mimo jiné na základě žádosti starousedlíků, kterým lidé z baráku doslova „pili krev“. Hluk, nepořádek, nebo drobné krádeže byly doslova na denním pořádku. „Jednu dobu jsme dokonce nechodili do města po cestě, protože tam v těch místech páchla močůvka,“ popsala situaci v kolonii jedna z obyvatelek.

Vedení města se rozhodlo situaci řešit. A mělo dvě možnosti – buď dům prodat a získat nějaké peníze, nebo ho nechat zbourat a přijít tak zhruba o 700 tisíc. „Zastupitelstvo se bohužel rozhodlo pro tu první možnost,“ konstatoval místostarosta, který byl proti prodeji a prosazoval demolici.

Jak naznačil, má strach, aby se situace neopakovala a nový vlastník do domu nenastěhoval sociálně slabší občany, kteří by mohli opět dělat obyvatelům oblasti problémy. „Bohužel zvítězilo ekonomické hledisko,“ povzdechl si Mojžíšek.

Podle jeho slov zatím nemají žádné informace, co společnost s domem zamýšlí. „Tento týden by měl zástupce společnosti objekt oficiálně převzít, takže se možná něco dozvíme,“ řekl místostarosta.

Jak ale dodal, město nemůže jeho záměr nijak ovlivnit. Existuje však riziko, že by se mohla opakovat historie. „Jsou tam bytové jednotky a přestavba by nejspíše byla nákladná, takže předpokládáme, že bude objekt sloužit k bydlení,“ konstatoval místostarosta.

Rodiny, které v domě bydlely, již mají v současné době přidělené byty. „Tři rodiny již jsou přestěhovány, další dvě přestěhujeme, jakmile se ve městě uvolní byty,“ uvedl Radislav Mojžíšek.

A již nebudou na jednom místě, ale budou rozděleni po celém městě. „To byl náš záměr, aby již nebyli koncentrováni v jednom místě,“ zdůraznil místostarosta.

Čtěte také:
Starousedlíky Na Kamenci obtěžuje hudba a odpadky
Lidem Na Kamenci se snad blýská na lepší časy