Nehoda se stala odpoledne ve staré části Šumbarku. „Jednotka jela na kondiční jízdu, při které hasiči kontrolovali průjezdnost některých ulic. Při odbočování z Dukelské ulice na Odboje se pod předním kolem vytvořila prohlubeň a zadní kolo se následně propadlo do poměrně hluboké díry. Před vjetím do ulice přitom nic nenasvědčovalo tomu, že by se mohl asfalt propadnout,“ vysvětlil velitel jednotky Emanuel Došlík.

Na pomoc dobrákům vyjeli profesionálové z havířovské stanice a vyproštění cisterny provedl jeřáb karvinských hasičů. Po vytažení auta z díry bylo vidět, že díra je hluboká zhruba tři metry. Policisté pak místo nechali označit, aby do díry nevjelo další auto.

„Auto je v servise a doufáme, že se na něm nepoškodilo nic důležitého. Po propadnutí dosedlo na diferenciál,“ dodal Došlík.

Na vině je patrně velmi zastaralá kanalizační síť. Město kvůli absolutní nečinnosti správce kanalizace nemůže opravovat silnice. Dlouhodobě v dezolátním stavu jsou kvůli tomu například ulice Anglická anebo Lidická. Voda z děravého sběrného potrubí odplavuje zeminu a vytváří velké podzemní prostory. Pokud se vytvoří pod vozovkou, může docházet k podobným nehodám, jaká se stala havířovským hasičům.