„Po vyhodnocení této zkoušky bude zařízení zkolaudováno a začne standardní provoz,“ uvedla mluvčí Orlové Nataša Cibulková.

Variant řešení dopravní situace a především její zklidnění v tomto místě bylo několik. „Původně se uvažovalo o vybudování okružní křižovatky, ale toto řešení bylo příliš nákladné,“ dodala Cibulková s tím, že nynější řešení je o 17 milionů levnější.

Při přestavbě křižovatky by navíc bylo nutné zasahovat na pozemcích jiných majitelů. „Část pozemků je církve, jeden pozemek patří člověku, který žije v Izraeli, takže komunikace s ním by byla zřejmě obtížná “ doplnila mluvčí města.

Instalaci semaforů vítá také policie. „Určitě s radostí kvitujeme každý bezpečnostní prvek, který pomůže ke snížení nehodovosti na našich silnicích,“ řekla policejní mluvčí Zlatuše Viačková s tím, že Ostravská ulice je známá vysokým počtem nehod a často i se smutným koncem.

A právě tento úsek se vyznačoval špatnými rozhledovými podmínkami pro řidiče vyjíždějící z vedlejších cest. „Navíc ta silnice tam je celkem široká a to láká řidiče k tomu, aby jeli rychle,“ vysvětlila Viačková.

Řidiči se přitom nemusejí bát, že se průjezd úsekem extrémně zpomalí. „Jsou tam kamery, které reagují na hustotu průjezdu aut, takže nebude nijak dramaticky narušena plynulost provozu,“ dodala policejní mluvčí.