Stejně jako v předchozích ročnících měla tato hudební přehlídka charitativní podtext – výtěžek ze vstupného dostanou potřební. O výtěžek z letošního ročníku, který činí 43 031 korun, se rovným dílem podělily tři tváře festivalu - nevidomý chlapec z Orlové, sportovec po mozkové mrtvici a mladík na vozíku.

Jedenáctiletý Jakub Giecek je nevidomý a díky výtěžku z koncertu mu rodiče mohou splnit jeho velký sen - pořídí mu tandemové kolo. To vozíčkář Josef Groszewski z Bohumína hraje závodně ragby, rád poslouchá rockovou hudbu – skupinu Doga a slovenské Horkýže Slíže. „Za získané peníze si prý pořídí aktivní vozík s pevným rámem,“ řekl jeden z organizátorů Rocktherapy Ivan Jekielek.

Podlesní třetina vybraných peněz připadne Emilu Hanusovi z Havířova, jehož na invalidní vozík upoutala mozková mrtvice.

„Předtím se pan Emil věnoval vzpírání, kulturistice, spolu se synem jezdil na festivaly. Nemoc mu změnila život a upoutala ho na vozíček. Přesto se snaží cvičit a jeho zdravotní stav se pomalu zlepšuje. Získané finanční prostředky použije na vybudování bezbariérové koupelny, což mu výrazně usnadní život,“ prozradila Šárka Ligocká, ředitelka orlovského domu kultury, který byl spoluorganizátorem festivalu.