V Havířově probíhají rozsáhlejší opravy na sídlišti Za Teslou. „Opravujeme zde chodníky, okolní terén a parkoviště,“ uvedla mluvčí města Eva Wojnarová. Jak dále řekla, dopravní omezení může způsobovat pokládka potrubí v ulici U Skleníku, která je z těchto důvodů už měsíc uzavřená. Po rozestavěném chodníku musí lidé chodit v ulici Kosmonautů. „Stížnosti na stavbu jsme ale nezaznamenali,“ doplnila Wojnarová.

Opravy dvou mostů omezují řidiče v Bohumíně a Karviné, jedná se však o dlouhodobé uzavírky. „Objížďky uzavřeného mostu přes Olši fungují dobře. Menší zácpy jsme zaznamenali pouze ve špičce,“ řekla karvinská mluvčí Šárka Swiderová.

Podle ní se žádné další významnější opravy během léta v Karviné nekonají. „Kromě škol a školek, které jsou však mimo provoz, žádné rozsáhlejší opravy ve městě nemáme,“ dodala Swiderová.

Trvalé omezení provozu v ulici Hornická čeká lidi v Českém Těšíně.

„Ulice bude už jenom jednosměrná,“ vysvětlila českotěšínská mluvčí Dorota Havlíková. Ve dnech 16. – 17. července pak dojde ke krátkodobé uzavírce mostku v česko-těšínské ulici Lipová. „Velké opravy neplánujeme, jednodenní opravy například výtluků na silnicích ale nevylučuji,“ řekla dále Havlíková.

Podle orlovské mluvčí Nataši Cibulkové byla v Petřvaldu zahájena oprava silnice v ulici Šenovská. „V samotné Orlové plánujeme pouze renovaci brzdných pásů u objektu střední školy Dakol,“ dodala.

Havarijní stav některých míst donutil v některých případech zasáhnout a pustit se ještě letos do oprav také některé obecní úřady. Zbourání starého mostu v části Podobora a postavení nového chystají v Chotěbuzi.

„Jde o most zasažený povodněmi. Neumím ale odhadnout, kolik lidí oprava, která poběží půl roku, zasáhne,“ řekl starosta Chotěbuze Martin Pinkas. „Lidí, kteří jezdí na Český Těšín, se to netkne vůbec, naopak ti, kdo jezdí na Karvinou, si budou muset kilometr nadjet. Ale přesných počet těch, kdo jezdí na Karvinou, neznám,“ dodal Pinkas.

MARKÉTA LARYŠOVÁ