Hřiště pro tzv. adventure neboli zábavný golf vyroste v areálu tamního aquacentra. Půjde v podstatě o klasický golf, zmenšený do velikosti minigolfových drah. Jejich velikost však bude to jediné, co je bude s minigolfem spojovat.

„Drah bude přesně 18 a překážky známé z minigolfu na nich lidé nenajdou. Naopak tam budou různé terénní nerovnosti, vyvýšeniny, boule, vodní past nebo písečné bunkry podobně jako u klasického golfu. I samotný způsob hry je od minigolfu zcela odlišný. Adventure, tedy zábavný golf se hraje na umělé golfové trávě a hráči během hry smí nebo dokonce musí chodit po drahách. Takže nejde o golf ani minigolf, ale něco mezi tím,“ vysvětlil místostarosta Bohumína Lumír Macura.

Ústředním prvkem bohumínského adventure golfu bude vodopád s potůčkem a dvěma jezírky. U drah vyroste zároveň z lícových cihel půjčovna golfových holí a míčků.

Výstavba areálu začne už letos na podzim, kdy by se měly provést hrubé terénní práce a přeložky sítí. Samotné golfové dráhy budou vznikat příští rok na jaře. Se slavnostním otevřením zábavného areálu počítá město příští rok v červenci.