Když nemáte blízko žádné příbuzné nebo nechcete obtěžovat sousedy, můžete se na „vybírání“ schránky domluvit i s Českou poštou. Ta totiž nabízí možnost, že vám poštovní doručovatelé nedonesou psaní hned, ale nechají ho na poště až do doby příjezdu. Prodloužení úložní doby je možné na jeden měsíc. Tato služba je zdarma. Požádat o ni můžete telefonicky na vaší ukládací poště nebo prostřednictvím elektronické podatelny,“ uvedla mluvčí České pošty Marta Selicharová.

Delší úložní doba

Upřesnila, že na webových stránkách České pošty se vyplní žádost o prodloužení úložní doby pro vyzvednutí došlých zásilek. Nebo si to lidé mohou zařídit osobně na kterékoliv poště.

Druhou možností, jak zamezit přeplnění schránky, je nechat si přeposílat případnou poštu na jinou adresu. Služba má název Změna místa dodání neboli dosílka.

„Před dovolenou se stavíte na jakékoliv pobočce pošty, kde vyplníte potřebný tiskopis. Zásilky je možné dosílat na jakoukoliv adresu v České republice, a to po dobu maximálně šesti měsíců,“ uvedla mluvčí České pošty Marta Selicharová. Služba je ale placená a stojí 120 korun měsíčně.