Letos se pouťový program roztáhne na dva dny a na návštěvníky čeká mnoho atrakcí. Od fotbalového turnaje a soutěže v kosení trávy, přes dechovku, hudební produkce až po ohňostroj a diskotéku. Vše samozřejmě doplní klasické pouťové atrakce jako kolotoče a dobré jídlo.

„Letos budeme poprvé sloužit první slavnou Mši svatou s nedělní platností už v sobotu v 17 hodin, aby se pobožností mohli zúčastnit i lidé, kteří musí v neděli do práce,“ říká stonavský farář P. Dr. Roland Manowski.

Podle starosty Ondřeje Febera je pouť pro ty, kteří se v minulosti museli z poddolované obce odstěhovat, příležitostí zavítat aspoň na pár hodin do rodné obce. „Přijíždějí Stonavané z širokého okolí, mnozí k nám zavítají i ze zahraničí. Je to nádherná příležitost k setkávání,“ líčí Feber.

Sobotní odpoledne je vyhrazeno sportovcům. Odpoledne proběhne tradiční Mezinárodní turnaj v kopané o pohár starosty obce a hned po něm třetí ročník Soutěže v kosení trávy kosou. Závodníci se mohou přihlásit na místě, od 17.30 do 17.50 hodin před tribunou na sportovním hřišti. Letos organizátoři k tradičnímu závodu v ručním kosení přidali i novou disciplínu sekání křovinořezem.

V neděli mši svatou v českém jazyce od 8 hodin doplní sólisté Martina Juríková a Klemens Słowioczek s doprovodem pěveckého sboru Stonava. V 10 hodin začíná slavná posvícenská Mše svatá v polském jazyce, kdy si nejen věřící mohou poslechnout „Hymn Tysiąclecia” v podání sólisty Klemense Słowioczka, kterého doprovází pěvecký sbor Stonava.

Od 16 hodin se milovníci hudby mohou těšit v kostele na Slavnostní koncert v podání Žesťového kvintetu Hradní stráže a Policie ČR.

Ani letos nebudou návštěvníci pouti ochuzeni o vystoupení mažoretek a mládež o diskotéku. Ve 22. hodin rozzáří nebe ohňostroj doprovázený zvukem kostelních zvonů.