Radní už schválili program, na který se mohou těšit návštěvníci Havířovských slavností. Na své si přijdou během tří dnů zástupci všech věkových kategorií, kdy největšími hvězdami jsou legendární anglická kapela Status Quo, česká rocková jednička Kabát a slovenský Desmod.

„Do poslední chvíle jsme měli dvě varianty. Jednalo se o to, zda se na slavnostech představí Kabát nebo slovenský Elán. Nakonec tedy v Havířově zahrají Kabáti, což je určitě pro mnohé velmi dobrou zprávou,“ uvedla mluvčí havířovské radnice Eva Wojnarová s tím, že jsou zajištěni i další velmi populární interpreti.

Program zahájí ostře už v pátek 9. září. V areálu u Městské sportovní haly se představí Tomáš Klus, kapely Wohnout a Tři sestry a na závěr zahraje výše zmiňovaná legenda Status Quo, která se proslavila po celém světě například s hitem Whatever you want. Tímto krokem navazují pořadatelé z Městského kulturního střediska na předchozí roky, kdy si návštěvníci pochvalovali právě zajištění koncertu kdysi velmi slavných kapel jako jsou Europe, Sweet, Slade a další.

Sobotnímu programu bude dominovat Kabát, ale velké pozornosti se už nyní těší slovenský Desmod, jehož písně Som na tebe závislí nebo Lavíny jsou známé také v České republice. „Diváci se mohou těšit také na Gábinu Gunčíkovou, která skončila druhá v letošní Československé Superstar, Petra Kotvalda a Standu Hložka nebo Daniela Nekonečného. Nejen pro starší generaci zahraje dechovka Azeťanka nebo Vojenský folklórní soubor Jánošík,“ dodala Wojnarová.

V areálu budou tradičně k dispozici skákací hrady, kolotočové atrakce a stánky s občerstvením. V sobotu se uskuteční v odpoledních hodinách tradiční soutěž v přetahování lanem. Jako poslední se na pódiu představí v neděli večer kapela Toxique.