Členové vedení fotbalového klubu se spojili s jedním ze sponzorů a nechali si s předstihem vypracovat projekt. Ten počítá s tím, že by bylo nové hřiště s umělou trávou postaveno na místě toho, které má v současné době škvárový povrch.

„Tato hrací plocha je dlouhodobě nehratelná. V obci navíc žádné hřiště, na kterém by lidé mohli sportovat, vůbec není. Víme, že má obec řadu investičních akcí, ale doufáme, že by se ta naše dala ještě zvládnout,“ míní předseda fotbalového oddílu TJ Depos Horní Suchá Ivan Marini.

#flash|https://g.denik.cz/73/b5/denik33.swf|500|93|denik33#

Zástupci vedení obce s výstavbou umělé trávy souhlasí, ale mají zcela jinou představu o termínu zhotovení. Podle všeho chce obec tuto stavbu řešit za dva až tři roky. „Nyní na hřišti stavíme novou správní budovu a musíme myslet i na ostatní. Máme už naplánované jiné investiční akce, které mají určitě přednost. Fotbalisté si nechali vypracovat projekt sami, aniž by s námi probrali detaily. Chápeme jejich snahu, ale budou si muset počkat. Na další dva roky už máme jasné, co musíme dát do rozpočtu obce, takže naděje na urychlení moc růžově nevidím,“ uvedl starosta Horní Suché Jan Lipner.

Přes současné zamítavé stanovisko obce se nechtějí fotbalisté vzdát a doufají, že radnice nakonec najde potřebné peníze a stavba bude zahájena už příští rok. Projekt počítá se stavbou v hodnotě osm milionů korun. Díky vhodné poloze škvárového hřiště se navíc hodně peněz ušetří.

„Škvárové hřiště je asi třicet centimetrů pod úrovní travnaté hlavní plochy. Díky poloze by se nemuselo provádět tolik výkopových prací a to se projevuje kladně na koncové ceně projektu. Drenážní systém by se dal totiž napojit na ten stávající,“ nastínil jedno z technických řešení Marini.

Obec původně chtěla diskutovat o menší variantě s plochou o rozměrech šedesát krát čtyřicet metrů. To ale zástupci sportovců odmítli.

„Menší plocha není dobrým řešením. Cena velkého hřiště je příznivá a určitě se hodí mnohem více, když zde můžeme hrát i zápasy. Myslíme si, že plocha s umělým povrchem je pro obec velmi přínosná. Na současném travnatém hřišti hraje sedm celků a ostatní se už na hřiště nevejdou. Doufáme, že lze najít cestu, která by stavbu urychlila, a budeme s radnicí o možnostech diskutovat,“ dodal Marini.