Na hlavní tribuně pokračovali pracovníci Správy sportovních a rekreačních zařízení v opravě a natírání dřevěných sedadel i betonových ochozů. Natřena byla také střecha hlavní tribuny, čímž se výrazně zvýší její životnost.

„V letním období zaměstnáváme také brigádníky, jelikož se snažíme práce na opravách urychlit. I když nám letos počasí moc nepřeje, můžeme naštěstí pracovat pod střechou, takže nás tak moc nebrzdí a změny jsou patrné na první pohled,“ řekl ředitel SSRZ Jiří Bednář.

Opravy se dočkala také tribuna na vedlejším hřišti. Tam jsou postupně nahrazovány gumové pásy pod lavičkami betonovými dílci. Po instalaci nové brány bylo zprovozněno u spodního hřiště i pítko, takže sportovci mají nepřetržitě k dispozici pitnou vodu.

Opravy se dočkaly také obě hrací plochy, jejichž stav se podstatně zlepšil. Větší rekonstrukce byla tentokrát provedena na vedlejším hřišti, kde se kromě propíchání a zapískování uskutečnil také hustější dosev trávy.

Přímo v areálu byl také vybudován nový chodník, který spojuje obě hřiště s městskými komunikacemi. Velmi důležitá byla instalace nové výměníkové stanice vytápění, díky níž došlo k výraznému snížení spotřeby tepla,“ dodal Bednář, který si postěžoval, že se stále nedaří najít vhodný dotační titul na stavbu hřiště s umělým povrchem. „Neexistence je jasná překážka rozvoji fotbalu v Havířově. Travnatá hřiště kapacitně nestačí a v době nepřízně počasí se mnohdy ani využít nedají,“ dodal.