Snadnější to budou mít lidé na invalidním vozíčku na bohumínském Kališově jezeře.Radnice nechala na pláži v Šunychlu postavit rampu pro vozíčkáře, která jim usnadní vstup do vody.Za výrobu a instalaci rampy pro vozíčkáře radnice zaplatila 33 tisíce korun. „S myšlenkou na postavení rampy přišel občan Bohumína, sám upoutaný na vozíčku,“ řekl Lumír Macura, místostarosta Bohumína.

„Takových lidí je ve městě více a dostat se s vozíčkem přímo k vodě Kališova jezera je skutečně nesnadné. Proto jsme přání handicapovaných vyšli vstříc,“ dodal.

Pozadu ale nejsou ani jinde. „Na letním koupališti máme speciální schůdky, díky kterým se lidé dostanou do velkého bazénu. A vstup do malého bazénu je svažující se, takže tam také není problém,“ řekla Taťána Červená ze společnosti STaRS Karviná.Rampa podle ní není ideální všude. „Nelze s ní například takzvaně zkazit závodní bazén, kam chodí lidé plavat,“ řekla.

Po rekonstrukci bude bezbariérový i krytý bazén v Karviné. „Zatím máme hotový projekt, ale kdy proběhne realizace, zatím nevím,“ popsala Taťána Červená.

Na objednávku funguje systém v Českém Těšíně.„Máme zvedák, kterým vozíčkáře spouštíme do vody. Nemáme ho ale nainstalovaný stabilně, takže ten, kdo ho chce využívat, se musí dopředu nahlásit. Po nahlášení jej namontujeme,“ uvedl Stanislav Polok z českotěšínského koupaliště.

Mechanické zařízení pro dopravu vozíčkářů do kombinovaného bazénu mají také na havířovském koupališti.