Program se rozjede dnes odpoledne v havířovském skateparku na Šumbarku, kde se uskuteční exhibice na koloběžkách a in-line bruslích. Po skončení se uskuteční organizovaná jízda na kolečkových bruslích městskou částí Šumbark.

Více o programu čtěte v Souvisejících článcích

Ve čtvrtek se stejný program přesune do centra města, kde začne i festival sprejerů Graffiti festival United Colours. Zde se očekává opět účast desítek sprejerů nejen z Česka, ale také z Polska a Slovenska.

„Město se zahalí do barev. Ozdobí je malování graffiti nejen na náměstí Republiky, ale také na dalších plochách ve městě. Sprejeři ozdobí například zeď a oplocení letního kina, odhlučňovací zeď u Skateparku a tenisových kurtů na Šumbarku nebo plochy rozvodných stanic tepla,“ uvedla mluvčí havířovské radnice Eva Wojnarová.

Pátek bude Dnem bez aut. Kvůli tomu bude městská hromadná doprava zdarma a uskuteční se také tradiční Běh naděje.

Na sobotu je připravena novinka v podobě Open Mind Festu. „Na pódiu se představí hlavně mladé havířovské kapely a k vidění bude i alternativní móda z tvorby mladých havířovských tvůrců.

Ve 14 hodin odstartuje v prostorách pod letním kinem u hřiště TJ ČSAD šestý ročník adrenalinové soutěže Útěk v řetězech.