Pracovat se začalo po více než 18 měsících přípravných prací. Dokončuje se také hřiště u ZŠ Slezská v Českém Těšíně. Hotovo je a dětem už slouží hřiště u ZŠ Masarykovy sady v témže městě.

Celková částka na stavbu petrovické tělocvičny u školy z roku 1925 je 35 milionů korun. Polovinu peněz dodá zdejší radnice z vlastního rozpočtu, druhou získala obec z evropských dotací.

„Hotovo by teoreticky mělo být do konce roku 2012,“ uvedl starosta obce Marian Lebiedzik letos v létě. Nová tělocvična má mít rozměry 40 na 25 metrů.

Dosavadní tělocvična u školy se bourat nebude, ale zůstane stát, jak je.

„Bude sloužit coby gymnastický sál, na prostá a další cvičení. V nové tělocvičně budou žáci moci hrát oblíbené míčové hry. To v původní a malé tělocvičně možné nebylo,“ řekl ředitel základní školy Bořivoj Vlček.

Původní tělocvična byla na gymnastiku a prostná zřejmě speciálně vytvořena a zkonstruována. „Teď už ale nestačí, nedá se v ní hrát sálová kopaná ani třeba florbal. A přitom tyto hry jsou součástí dnešních hodin tělocviku a děti je mají velmi rády. V nové tělocvičně to již půjde,“ těší se již nyní Vlček.

Pracuje se také v Českém Těšíně, u Základní školy Slezská. „Hřiště by podle plánů mělo být na jaře, ale firma dělá vše pro to, aby byly práce dokončeny už teď na podzim. Takže na jaře už možná budeme na hřišti cvičit,“ uvedla ředitelka školy Jana Kuchařová.

Vzniká tady nové fotbalové hřiště s povrchem z umělé trávy a křemičitého písku o rozměrech 30 x 45 m. Žáci budou mít k dispozici nově i sektor pro skok daleký s umělým povrchem, sektor pro vrh koulí, běžecký ovál pokrytý tartanem s třemi dráhami a sprinterskou rovinkou se čtyřmi dráhami.

Hotové je už hřiště u českotěšínské ZŠ Masarykovy sady. Děti jej oficiálně dostaly ´darem´ tento týden. Na hřišti je nově lezecká stěna a stoly na ping pong. „Navíc během pěkného počasí se budou moci učit v pergole,“ prozradila mluvčí Českého Těšína Dorota Havlíková. U školy vzniklo hřiště s víceúčelovým povrchem, dvě hrací plochy s koši pro košíkovou, houpačka, místo pro šplh i posezení, lavičky, odpadkové koše i plot.

Na přestavbu do podoby moderních hřišť u obou základních škol radnice získala několikamilionovou dotaci.