Dva muži zůstali ve vraku uvězněni. Ven jim pomohli havířovští hasiči.

„Jednalo se o nehodu osobního automobilu Ford Mondeo. Ten se rozlomil na dvě části po několika nárazech do pevných překážek, včetně sloupů. Jedna část auta skončila v zábradlí u školy. Menší díly byly rozesety v okolí několika desítek metrů. Při příjezdu k nehodě se hasiči pustili do vyprošťování obou zraněných mužů v Mondeu. Spolujezdce se jim podařilo vyprostit opatrným natáčením bez pomoci speciálního vybavení, pro záchranu řidiče museli použít hydraulické nástroje. Oba muže předali rychlé záchranné službě,“ popsal zásah mluvčí krajských hasičů Petr Kůdela.

Záchranky odvezly zraněné do nemocnic v Karviné a Ostravě.

Havárie osobního vozidla nám byla hlášena před úterní druhou hodinou. Na pomoc byly vyslány tři posádky, a to ze stanovišť v Orlové a Karviné. Osmatřicetiletý muž byl v době zásahu při vědomí. Prvotní vyšetření ukázalo zranění hlavy, s podezřením na poranění mozku a horní končetiny. Pacientovi byla poskytnuta přednemocniční neodkladná péče a posádka jej předala na chirurgické ambulanci nemocnice v Karviné,“ informoval mluvčí krajské záchranné služby Lukáš Humpl.

S druhým zraněným měli záchranáři více práce.

„Nalézal se ve stavu přímo ohrožujícím jeho život. Z auta musel být vyproštěn hasiči. Zasahující lékařka zjistila bezvědomí a poranění mozku, selhávající dýchání. Byla nutná okamžitá intubace dýchacích cest, posádka pacienta připojila k umělé plicní ventilaci. Postižený byl dále zajištěn krčním límcem, posádka mu podala potřebné léky a připravila jej k transportu do zdravotnického zařízení. Muže záchranáři předali do péče lékařů urgentního příjmu Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě,“ dodal Humpl.

V úterý ráno se druhému zraněnému přitížilo a musel pro něj do Karviné přiletět vrtulník, aby ho transportoval do FN v Ostravě.

Policie zprvu neměla jasno, kdo je těžce zraněným řidičem. Do vyšetřování se vložila kriminálka. Později byla totožnost potvrzena.

"Třiadvacetiletý řidič řídil osobní vozidlo Ford Mondeo po silnici III. třídy. Jel ve směru od Karviné na obec Albrechtice. Rychlost jízdy nepřizpůsobil stavu vozovky. Dostal se do smyku a sjel mimo komunikaci, následně narazil do svislé dopravní značky a do sloupu veřejného osvětlení a sloupu elektrického vedení. Řidič utrpěl velmi těžké zranění hlavy a byl převezen do fakultní nemocnice. Jeho osmatřicetiletý spolujezdec také utrpěl těžké zranění. Předběžná škoda byla vyčíslena na 56 000 korun. Ve vyšetřování dopravní nehody nadále pokračuje služba kriminální policie," uvedla k případu policejní mluvčí Zlatuše Viačková.