„Každou chvíli sbíráme popelnice, které někdo shodí, když se míjí s jiným autem. A včera jsem u sloupu našel kousek blinkru, jak to někdo nevybral a vrazil do sloupu,“ řekl jeden z místních obyvatel Karel Janiczek. Navíc tu jezdí nejen osobní auta, ale také hodně náklaďáků na stavby a zahrádky, těm se lze vyhnout jen s maximálním úsilím a v mnoha případech musí některé auto couvnout až 200 metrů do doliny, kde je jediné místo pro vyhnutí se většímu vozu.

Vzhledem k tomu, že na cestě nejsou ani chodníky, je hustý provoz na cestě nebezpečný i pro chodce a zvláště pro děti, které chodí ráno do školy. „Nedávno jsem jel po ulici s kočárkem a zezadu jel mladý řidič. Když mě míjel, tak najel na obrubník cesty, přestože měl dost místa. Hned vylezl z auta, aby se podíval, jestli nemá rozbité auto a začal mi nadávat, ať mu nepřekážím,“ popsal chování řidiče Václav Lakomý, který v ulici také bydlí.

Ke zhoršení situace prý přispívají také návštěvníci nedaleké restaurace Ovečka, kteří při větších akcích a nedostatku parkovacích míst parkují na začátku vjezdu do ulice.

Jak dodal, přestože je v tomto úseku maximální povolená rychlost 30, řidiči ji nedodržují. „Někteří dupnou na plyn, takže jedou z kopce jako šílenci,“ dodal Lakomý.

Lidé si tedy řekli „Dost“ a rozhodli se situaci řešit. Loni v říjnu napsali stížnost na magistrát, kterou podepsalo 15 rodin. „Požádali jsme je o řešení situace především snížením rychlosti na 20 kilometrů v hodině, případně instalací retardérů, označení zúžení a také přednosti v jízdě,“ popsal požadavky obyvatel čtvrti Janiczek.

Podle mluvčí Šárky Swiderové není vhodné dát na silnici značku Obytná zóna, která by redukovala rychlost na 20. „Znamenalo by to totiž, že by si tam mohli hrát na cestě děti a navíc by se zastavovat mohlo jen na vyznačených parkovištích nebo dvorcích domů,“ sdělila mluvčí. Město prý neosadí ani retardéry. „Tamní obyvatelé je nechtějí a doprava jim také nevadí, to máme zjištěno,“ dodala Swiderová. S tím ale nesouhlasí Lakomý. „Ptal jsem se lidí v tom 300 metrů dlouhém úseku a všichni prý tam ty prahy chtějí,“ divil se Václav Lakomý. Podle Swiderové na ulici umístí značku jednosměrné přednosti v jízdě. Lidé jsou ovšem rozladění. „To za ten rok udělali jenom tohle?“ povzdechl si Karel Janiczek.