Na neschopnost policie zajistit bezpečí v městské části Podlesí si stěžují družstevníci, kterým zloději každou noc vykrádají sklepy a z parkovišť se až příliš často ztrácejí auta, nebo je ráno nacházejí vykradená.

Zvýšená kriminalita se začala projevovat snížením hodnoty bytů. Podlesí přitom donedávna patřilo mezi nejvyhledávanější lokality, kde se byty prodávaly za dobré ceny. Za jeden z hlavních důvodů, proč tomu tak už není, považují místní lidé osazenstvo sociální ubytovny Merkur. Společnost RPG tam soustředí sociálně slabé a kriminální živly.

Vedení Stavebního bytového družstva proto policisty pozvalo na společnou schůzku, kde mají vysvětlit, co za zvýšenou kriminalitou stojí a jak s ní hodlají bojovat.

Ve stejné době se bude konat veřejné setkání obyvatel Prostřední Suché s primátorem Zdeňkem Osmanczykem. Termín byl domluven na bezpečnostní schůzce, která se konala nedávno na magistrátu. Svolal ji právě primátor, když se městem šířily zvěsti o hromadném přistěhovávání romských klanů z jiných koutů republiky. Strach zavládl především v Šumbarku a Prostřední Suché.

Deník o schůzce na radnici informoval v článku: Lidé začínají mít stále větší strach z Romů.

Na zhoršenou bezpečnostní situaci ve městě reagovali radikálové, kteří ve městě uspořádali mítink DSSS v čele s předsedou Tomášem Vandasem. Po jeho skončení se část mladých lidí vypravila k Merkuru, kde se jim ale do cesty postavili těžkooděnci. Deník o tom psal v článku: OBRAZEM: Na radikály dohlédla policie

Starousedlíkům v Prostřední Suché se nelíbí chování přistěhovalecké menšiny, která se ve čtvrti početně rozpíná v domech společnosti RPG a v místních svým neurvalým chováním vzbuzuje strach.

Primátor Osmanczyk potvrdil, že několik rodin se do města skutečně přistěhovalo. Nových obyvatel sice zatím není tolik, jak zprvu tvrdily fámy. Lidé však vědí, že k prvním rodinám mohou brzy přijet na dlouhodobou návštěvu jejich příbuzní. "O nových rodinách víme, protože se okamžitě přihlásily na magistrátu pro sociální dávky," řekl primátor.Současně potvrdil, že republiková policie nemá ve městě naplněné početní stavy. Podle tabulek chybí tři desítky policistů. A další se k odchodu chystají v nejbližší době.

Schůzka o bezpečnostní situaci v Prostřední Suché se koná dnes v 16 hodin v tělocvičně ZŠ Kpt. Jasioka.

Stejné setkání se bude konat také ve středu v městské části Šumbark, kde mají lidé stejné problémy. Diskuse se bude odvíjet v sále restaurace Jelen od 16.30 hodin. Podobných schůzek se ve čtvrti konalo už několik. Deník o tom psal v článku: Lidem vadí, že se ze Šumbarku stalo romské ghetto

O neutěšené situaci Deník informuje dlouhodobě. Více informací o tématu čtěte v Souvisejících článcích