Lidé si chodili stěžovat přímo do redakce Deníku, kde vyjadřovali velké znepokojení nad tím, že se mají do rychle se rozvíjející lokality stěhovat desítky problémových lidí.

„Zjistěte, prosím, co se tady děje. My totiž se stěhováním do této části města nemůžeme souhlasit. Vždyť zde vyrostlo mnoho nových domů, které zde všichni postavili pro klid. Tímto krokem by byly naše investice značně znehodnocené, takže se nedivte, že se bojíme,“ říkali souhlasně nejen starousedlíci, ale hlavně majitelé novostaveb.

Lidé mluvili o tom, že v domech je několik malometrážních bytů, do kterých se může nastěhovat čtyři až pět rodin. Investoři tuto variantu jednoznačně odmítli a uspořádali Dny otevřených dveří, při kterých domy představili nejen zájemcům, ale také široké veřejnosti.

„Fámy o sestěhování nepřizpůsobivých občanů jsme také zaznamenali. Hodně se o tom mluvilo při zahájení stavby, když jsme nechali zhotovit přípojky elektriky. Kdo se na tyto domy podívá, tak mu je hned jasné, že se o žádné sociální bydlení nejedná. Jde o kompletně zařízené domy 5+1, ve kterých je například ve všech pokojích podlahové topení,“ řekl investor Jaroslav Žák.

O Dny otevřených dveří, které proběhly v pátek a v sobotu, byl obrovský zájem. Zájemci se byli podívat na detaily stavby, ale našli se i takoví, kteří se chtěli na vlastní oči podívat, jestli jsou informace pravdivé.

„Abych pravdu řekl, tak jsem si hodně oddechl. Mám nedaleko nově postavený dům. Líbilo se mi hlavně to, jaký tu je klid. A najednou bych se musel bát, co se tu může každý den stát. Určitě by se to totiž hodně zhoršilo. Naštěstí už vidím, že je tomu jinak,“ řekl jeden z majitelů okolních domů, který si nepřál být jmenován.

První lidé by se mohli nastěhovat ještě letos, ale stoprocentní to ještě není.

„Prodali jsme už čtyři domy a máme další zájemce. Lidé by samozřejmě chtěli bydlet do Vánoc, ale záleží na tom, jak rychle zvládnou vyřídit své úvěry a hypotéky,“ dodal Jaroslav Žák.