Technické služby Havířov budou nadcházející zimu udržovat více než 166 kilometrů vozovek a osmadevadesát kilometrů chodníků na území Havířova. Je to o kilometr více než loni, protože přibyly nově postavené úseky. Pohotovost už drží několik dnů.

„Podle zákona máme povinnost držet pohotovost od začátku listopadu. Sledujeme samozřejmě pečlivě předpovědi počasí, takže kdyby zima přišla dřív, tak určitě nezaspíme a přizpůsobíme se. K dispozici máme několik plně vystrojených vozidel, která mohou dle potřeby okamžitě vyjet,“ uvedl ředitel technických služeb Ludvík Martinek s tím, že soli i dalšího posypového materiálu mají k dispozici dostatek.

„Za poslední roky nepamatuji, že bychom měli v tomto ohledu jediný vážnější problém. S dodavateli máme uzavřené dlouhodobé smlouvy, a ty oni důsledně dodržují,“ uvedl Martinek.

Město vydá na zajištění zimní údržby v tomto roce 10,88 milionu korun. Příští rok počítá s navýšením o 275 tisíc na celkových 11,15 milionu korun bez DPH.

Městské komunikace jsou rozdělené podle důležitosti do několika kategorií. Z té první o délce dvaačtyřiceti kilometrů musí být sníh odklizen do čtyř hodin po skončení sněžení.

V této skupině jsou především silnice, po kterých jezdí hromadná veřejná doprava, příjezdové cesty ke zdravotnickým zařízením a další významné místní komunikace. Na další cesty mají cestáři čas dvanáct až šestatřicet hodin.

Hlavní dopravní tahy se silnicemi první třídy mají na starosti silničáři ze Správy silnic Moravskoslezského kraje.