Ještě několik týdnů mají lidé na to, aby se nechali naočkovat proti chřipce. Kdo není chronicky nemocný nebo nemá potřebný věk, za očkování zaplatí. Cena je ale určitě menší než peníze, o které by neočkovaný člověk případně přišel, kdyby s chřipkou odešel na nemocenskou. Stejné podmínky jako pro dospělé platí v tomto případě také pro děti.

Jaký je zájem o to, nechat se očkovat proti chřipce?

Zájem o očkování proti chřipce je standardní, stejný jako v předchozích letech musím říci, že lidé zájem mají. Ale spíše ti starší, u mladých zájem takřka nevidím, možná je odrazuje cena za vakcínu, protože v mnoha případech by si ji museli zaplatit sami.

Doporučil byste očkování? Nebo je zbytečné?

Já určitě očkování doporučuji, je to v zimním období velmi užitečné. Očkuje se jednou dávkou vakcíny, kterou aplikuje obvodní lékař.

Kdy je nejvhodnější doba pro toto očkování?

Doba očkování běží právě teď, od začátku října. Lidé mají čas zhruba do začátku prosince. V tomto období protilátka nejlépe zabere.

Kolik samotné očkování stojí?

Člověk nad 65 let má vakcínu hrazenou pojišťovnou ve všech případech. U všech lidí mladších než 65 let záleží na zdravotním stavu. Chronicky nemocným s různými typy chorob ji také hradí pojišťovna, zdraví lidé zaplatí 350 korun. Z toho 200 korun je poplatek lékaři za aplikaci, zbylých 150 korun stojí vakcína.