Celý den, od 8 do 16 hodin, bude bohumínským náměstím T. G. Masaryka vonět purpura, perníčky, svařené víno. Atmosféru blížících se Vánoc navodí poštovní schránka pro Ježíška, kam budou moci děti hodit své dopisy, v nichž se skrývají jejich nejtajnější přání.

Malí i velcí návštěvníci budou moci obdivovat šikovné ruce všechny vystavovatelů, neboť stánky na náměstí budou nabízet převážně ručně vyráběné zboží. Během sobotního dne samozřejmě nebudou chybět ukázky řemesel.

Na podiu se vystřídají zajímaví interpreti. Vystoupí Cimbálová muzika Lipka, harmonikář Eda Rakus a středověká hudební skupina Calata. Děti se mohou těšit na divadelní pohádku Puklík s Puklinkou chtěli dát Ježíškovi dáreček v podání Divadelní agentury Třinec, která na náměstí začne ve 14 hodin, Připravena je také malá dílnička, nejrůznější zajímavé soutěže a zvířátka z Ostravské Zoo.

Komu bude na náměstí přeci jen chladno, může se ohřát ve zdejším kině. Letos se bude promítat animovaná pohádka Medvídek Pú od 10, 13 a 15 hod. Kdo by si rád vyzkoušel zdobení vánočních perníčků, měl by zavítat během Vánočního jarmarku do Salonu Maryška. Zdobíme vánoční perníčky. Od 10 do 15 hodin si právě zde zájemci mohou vlastnoručně nazdobit voňavý vánoční perníček. Pro děti i dospělé se akce koná v rámci volnočasového Klubu U létající ryby.

GABRIELA CICHÁ