Stal se totiž dalším výhercem fotbalové tipovací soutěže Deníku TIPliga. Hlavní cenou je jako tradičně velký moderní televizor. Ten si čtyřiašedesátiletý Zdeněk Šlachetka převzal v redakci včera a nutno dodat, že zářil štěstím a rozdával úsměvy.

„To víte, že mám radost, a jakou. Taková krásná televize, hodí se nám, takovou doma ještě nemáme,“ svěřil se plný úsměvů. Jak poznamenal, TIPligu hraje od samotného začátku, tedy nějakých osm let, ale dosud nic nevyhrál.

Jak prozradil, tipování nebylo jednoduché. „Výsledky jsou vždy nejisté, vůbec nešlo předvídat, jak který zápas skončí,“ řekl Šlachetka.

Také proto se každé úterý, během třinácti týdnů, kdy probíhala, TIPliga, nemohl dočkat úterních ranních novin s výsledky posledního kola.

„Vždycky jsem ráno běžel do obchodu pro noviny a hltal výsledky. A taky porovnával výsledky s kolegy, kdo jak tipoval,“ popisuje Zdeněk Šlachetka, který dlouhé roky pracoval jak fotbalový funkcionář ještě v TJ NHKG, později Jäkl Karviná,

Dodal, že výhru musí také oslavit, i když neplánuje nic bujarého. „Posedíme s rodinou. A taky si pustíme televizi,“ dodal s úsměvem Zdeněk Šlachetka.