„Něco se tady v podzemí děje. A přitom podle dohody mezi městem a OKD tady má být klid, až do roku 2015,“ říká Silvie Škulavíková, předsedkyně občanské iniciativy Staré Město.

Reakce lidí na sobotní a pondělní otřes prý na sebe nenechala dlouho čekat. „Už mi volali tři lidé. Od nás z Lešetínské ulice a cítili to prý i na Myslivecké,“ líčí Škulavíková.

Mluvčí společnosti OKD Vladislav Sobol potvrdil, že k otřesům skutečně došlo. „V sobotu mezi šestou a sedmou hodinou ráno došlo k malému geomechanickému jevu zhruba mezi doly Karviná a Darkov, ovšem nebylo to nic mimořádného. Takových drobných jevů jsou každý rok desítky,“ řekl Sobol.

V pondělí se třásla zem v oblasti pod Sovincem, což mohlo mít dopad až na Starém Městě. „Lidé na povrchu ho mohli pocítit, ale nemáme hlášeny žádné škody,“ dodal mluvčí OKD.

Budou žalovat OKD?

Obyvatele Starého Města však tyto odpovědi neuspokojí a žádají vedení OKD i města, aby se to už neopakovalo.

„Volala jsem personálnímu řediteli OKD panu Tabáškovi i náměstku primátora panu Závackému. OKD nám sice tvrdí, že tady nic nedělají, ale před tím otřesem jsme slyšeli zespodu takový hukot. Teď škody hlášené nejsou, ale teprve se uvidí, co to způsobilo,“ říká Silvie Škulavíková.

Říká, že lidé ze Starého Města se sebou nechtějí nechat „mávat“. Jestli se to bude opakovat, budeme OKD žalovat. To psychická újma, prostě trestný čin,“ myslí si Škulavíková.

O problematice těžby pod Starým Městem se chce bavit také přímo s karvinským zastupiteli na jejich zasedání 13. prosince.