Jak se ukázalo, pachatelem je nebezpečný recidivista, který proti starším ženám využíval své fyzické převahy. První oběť si vyhlédl 1. září ve Vardasově ulici. Ženy se zeptal na cestu do Makarenkovy ulice. Na odpověď ani nečekal a 82leté paní strhl z krku řetízek ze žlutého kovu v hodnotě 2 500 korun. Hned následující den v podvečer oslovil na ulici 17. listopadu 61letou ženu. Zeptal se kolik je hodin, ale na odpověď nečekal. Ženě strhl z krku řetízek s přívěskem ze žlutého kovu v hodnotě 40 tisíc korun.

O devět dnů později zastavil ve Fibichově ulici 77letou ženu. Stará paní rázem přišla o řetízek ze žlutého kovu v hodnotě osmi tisíc korun. Se stejnou otázkou na přesný čas oslovil 23. září v Kollárově ulici 79letu ženu. Staré paní strhl z krku řetízek s přívěskem ze žlutého kovu v hodnotě 5 500 korun. Další řetízek, tentokrát za sedm tisíc korun, strhl 70leté ženě v Jungmannově ulici.

Poslední prokázaný útok je z 2. října. V Horní Suché si na Těrlické ulici kolem 14. hodiny vyhlédl 77letou ženu. Tu na autobusové zastávce povalil na zem a strhl jí z krku dva řetízky za devět tisíc.

„Po precizní několikatýdenní práci kriminalisté zadrželi 30letého muže, který byl v minulosti už 10krát soudně trestán. Soudce vyhověl návrhu na jeho vazební stíhání. Násilníkovi hrozí odnětí svobody na dvě léta až deset let,“ informovala policejní mluvčí Zlatuše Viačková.