Na odstranění výpadku dodávky elektrické energie začali pracovat energetici. „Naši pracovníci vyjeli na místo okamžitě po zjištění závady. Bezprostředně po lokalizaci poruchy začali na její opravě. Dodávku se pak dařilo postupně zákazníkům obnovovat. Bez dodávek elektřiny se nacházeli zákazníci zejména v lokalitách Karviná-Ráj, Karviná–Darkov a přímo v části Karviné,“ řekla mluvčí skupiny ČEZ pro severní a střední Moravu Alice Lutišanová.

Krátce před polednem byla dodávka obnovena v naprosté většině odběrných míst. Zbývá ji ještě obnovit do několika zbývajících odběrných míst, a to zejména v Karviné- Darkově a Karviné-Ráji.

Poryvy větru dosahovaly místy až 50 km/hod. Například v Havířově si strážníci všimli jednoho uvolněného kotvícího lana u vánočního stromu. Na místo přijeli technici, kteří lano přitáhli, aby ukotvení stromu bylo rovnoměrné.

Po někdejších potížích, kdy se jeden strom ve větru zlomil a další dva stromy praskly v kmenech, se vánočním stromům věnuje každý rok zvýšená pozornost.

(toj,bb)