„Na návrh ředitelky kulturního domu jsme rozhodli o digitalizaci kina, což umožní promítat premiérové filmy. V druhém sledu chceme sál modernizovat, vyměnit sedačky a provést další úpravy tak, aby kinosál odpovídal moderním potřebám a nárokům,“ vysvětlil náměstek primátora Petr Bičej.

Postup prací se bude odvíjet od přísunu peněz. Město bude na digitalizaci žádat dotaci z Fondu kinematografie. Do budoucna chce modernizovat celou budovu kina a vytvořit z něj zábavní komplex, kde by kromě kina fungovala restaurace rychlého občerstvení a další atrakce pro rodiny s dětmi i mládež.

Digitalizace kina je horkým tématem nejen v Karviné. Například v Havířově začali s velkou přestavbou kina, jež se jmenuje stejně jako karvinské Centrum, již loni a koncem příštího roku by to mělo být jedno z nejmodernějších kin v republice. Vše o havířovském kině Centrum čtěte v

Souvisejících článcích

V Bohumíně už mají digitalizaci úspěšně za sebou. „Už jsme promítali několik desítek 3D filmů a ohlasy máme pozitivní,“ prozradil ředitel agentury K3 Bohumín Karel Balcar.

V Českém Těšíně se o nutnosti digitalizace také zatím jen mluví. „Diskutujeme o tom se zřizovatelem, který však na to nemá peníze. Víme, že se do toho musíme pustit, pokud chceme do budoucna promítat. Zřejmě budeme muset oželet 3D promítání, ale základní digitalizaci musíme udělat,“ řekla Sabina Gajdzicová, ředitelka KaSS Střelnice, které jediné těšínské kino provozuje.

Čtěte také:
3D je málo! Havířovské kino Centrum připravuje 4D
Kino Centrum skončí. A co bude dál?
Město jedná o stěhování kina Centrum
Digitalizace kinosálů? Na Karvinsku zatím problém
Slepci šli do kina. Děj byl namluven v komentáři