„Jako každý rok je kapr nejprodávanější rybou,“ informovala Jana Szotkowská z Rybího domu Chotěbuz. S tím souhlasí také jednatel Rybářství Rychvald Hynek Sochor.

„Kapr jde na odbyt nejvíc, ale velká poptávka je letos také po amurech. Pokud by lidé měli o amura zájem, měli by si s koupí pospíšit,“ uvedl Sochor s tím, že se může stát, že zásoby této ryby do Vánoc nevydrží.

Ceny jsou podle Szotkowské na zhruba stejné úrovni jako loni. „Za kilo kapra zaplatí zákazníci 84 korun, amur vyjde na 96 a tolstolobik na 48 korun,“ vyjmenovala ceny Szotkowská.

Ceny nemění ani v průtokových sádkách Povodí Odry pod Žermanickou přehradou.

„Kilogram kapra vyjde na 78 korun, kilo pstruha stojí 106 a lososový pstruh 130 korun,“ informoval prodejce Tomáš Marek s tím, že amura a tolstolobika už v jejich nabídce lidé nenajdou. Jsou totiž vyprodaní.

„Zájem o ně byl velký, takže rychle z nabídky zmizeli,“ dodal Marek.

Lidé, kteří navštíví prodejnu v Rychvaldu, dají za kapra 85 korun, amur vyjde na 84 korun a tolstolobik na třicet.

Neváhejte

A kdy je nejlepší čas na nákup ryby? „Lepší je koupit rybu hned a nečekat na poslední chvíli. Ten týden v mrazáku na chuti rozhodně nepoznáte,“ řekla Jana Szotkowská s tím, že největší nápor očekávají 22. a 23. prosince. Lidé, kteří přijdou dříve, si mohou v klidu a bez stresu vybrat, kromě toho se nabídka s blížícím se Štědrým dnem zužuje.

Neotálet s koupí ryby radí i Hynek Sochor. „Určitě je lepší přijít ze začátku týdne, největší nápor totiž očekáváme před Vánoci,“ sdělil jednatel společnosti s tím, že budou mít otevřeno i na Štědrý den do 12 hodin.

Zajištěn bude také kompletní servis, takže zákazníci si mohou nechat rybu zabít, vykuchat, oškrábat i naporcovat.

Libor Pristáš
David Gorgol