Téměř dvoukilometrový úsek silnice spravuje kraj, který již uzavřel smlouvu se stavební firmou a ve spolupráci s radnicí naplánoval potřebná opatření, zejména objízdné trasy. Stavbaři totiž budou muset silnici na nějakou dobu uzavřít.

„Aktuálně probíhají přípravy stavby, zvláště záležitosti dopravních omezení. Zahájení prací je odvislé od klimatických podmínek, ale předpokládá se v průběhu února. Rekonstrukce je naplánovaná na 310 dnů a skončit má až na konci roku,“ řekla mluvčí krajského úřadu Šárka Vlčková.

Dodala, že rekonstrukce silnice bude koordinována s výstavbou kanalizace, jejímž investorem je město Rychvald.

Objízdná trasa autobusové dopravy ze směru od rozcestí bude po celou dobu rekonstrukce vedena po ulici Záblatská, Husitská a dále kolem autodružstva na ulici Mírovou směrem k městskému úřadu.

„Oprava ulice bude probíhat ve dvou etapách: únor až květen a červen až prosinec. Objízdné trasy budou po dobu rekonstrukce vedeny jako jednosměrné,“ řekl místostarosta Rychvaldu Ladislav Sitko.

Všechny detaily a podrobnosti o objízdných trasách chce vedení města probrat s obyvateli 6. února v 16 hodin v sále kulturního domu.