Už dlouho však nebudou. Letos by měl být areál rekultivován a jámy po bazénech zasypány. Obci se totiž podařilo získat na sanaci bývalého koupaliště dotaci.

„V první fázi využijeme dotaci z programu Brownfields na rekultivaci tohoto území. Všechny betony se vytrhají a jámy se následně zasypou,“ popsal starosta Dolní Lutyně Pavel Buzek.

Stát to bude něco přes milion korun a stavební stroje by do areálu mohly vjet už za pár týdnů.

Budoucnost areálu je však zatím jen v hlavách architektů. Obec si nechá zpracovat studii na využití areálu. Ovšem praktická proměna začne až v okamžiku, kdy na to budou peníze.

„V budoucnu bychom na tomto místě chtěli vybudovat sportovně-rekreační areál, kde by byly například tenisové kurty, dětské hřiště a sportoviště anebo hřiště na beachvolejbal. A také bychom rádi tento přírodní prostor propojili s areálem fotbalového hřiště, který se nachází na kopci,“ vysvětlil Buzek.

Kdy to však bude, na to odpovědět dnes neumí. „Budeme se snažit získat peníze z nějakého dotačního titulu, sami to asi nezaplatíme. Je možné, že když to nepůjde jinak, budeme areál budovat postupně podle finančních možností,“ dodal starosta Buzek.