S sebou si lidé ani nemusí brát plavky, přesto se pobaví. „Půjde o zábavný golf, který vzniká v bezprostřední blízkosti krytého bazénu a hřiště pro plážový volejbal v dosud nevyužité části zahrady,“ popsala mluvčí Bohumína Lucie Balcarová.

Původně měla být zahrada aquacentra využita pro vybudování venkovního bazénu. „Ale nakonec jsme se rozhodli jinak, a vsadili na adventure neboli zábavný golf,“ řekl Jan Rozsypal, ředitel městské společnosti Bospor.

Ten se hraje na zmenšeném golfovém hřišti o 18 jamkách, ale pravidla hry jsou podstatně jednodušší než u velkého golfu. A obrovskou výhodou je podle Rozsypala to, že tento golf není tak drahý a je dostupný pro všechny.

Na hřišti se chystá celkem 18 drah, ty vyrostou na ploše 1200 metrů čtverečních. Každá z osmnácti drah zabere asi 35 metrů čtverečních.

„Dráhy budou mít různé terénní nerovnosti, vyvýšeniny, boule, vodní past nebo písečné bunkry, podobně jako u klasického golfu. Dominantou celého hřiště má být vodopád s potůčkem a dvěma jezírky,“ popsala Balcarová. Jako bonus pak vyrostou vedle golfových drah i tři petangová hřiště.

Stavět se začalo na konci září. V prosinci se dělníci pustili do betonáře jamek. „U drah vyroste zároveň z lícových cihel půjčovna golfových holí a míčků. Nebude v ní chybět ani občerstvení s posezením a sociální zařízení pro návštěvníky,“ dodal Rozsypal.