VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Karvinsko

31.10.2017

„Buvolí stezka.“ Silniční zkratka získala výstižnou přezdívku

Namísto oficiální objížďky (zne)užívají řidiči účelovou komunikaci. Obyvatelé zuří.

31.10.2017

Vydejte se pěšky kolem světa s Petrem Hirschem

Především nadšení cestovatelé by si neměli nechat ujít čtvrteční přednášku poutníka a cestovatele Petra Hirsche, který spolu s besedou Pěšky kolem světa dorazí do Regionální knihovny v Karviné-Mizerově.  

31.10.2017

Úředníci v obcích jako Ferda mravenec

Práce všeho druhu. Dvě úřednice na celou obec. Obě musí umět několik agend najednou, aby obecní úřad vůbec fungoval. Takový je model na jednom z těch menších obecních úřadů v Česku, v Chotěbuzi. Velmi podobné je to ale všude. 

31.10.2017

OBRAZEM: Strašidelné odpoledne v parku

Ani déšť a lezavá zima neodradily v sobotu stovky dětí od návštěvy bohumínského Hobbyparku, kde ve čtyři hodiny odstartovala zábavná strašidelná šou s řadou soutěžních úkolů a atrakcí.

30.10.2017

Vzácný obraz významného svobodného pána se ukáže po poledni

Ve své době patřil k nejvlivnějším lidem Těšínska a jeho rodu patřily državy od Hnojníku až po Karvinou. Svobodného pána a hejtmana Jiřího Fridricha Beese z Chrostiny si mohou od úterního odpoledne prohlédnout návštěvníci karvinské síně Muzea Těšínska, kteří zároveň budou moci obdivovat dokonalou restaurátorskou práci, která podobizně významného muže vrátila původní barvy a lesk.

30.10.2017

Lidem v nouzi pomohou prošlé autolékárničky i staré brýle

Letní i zimní oblečení, lůžkoviny, deky, obuv, ale i kuchyňské nádobí, prošlé autolékárničky nebo dioptrické brýle.

30.10.2017

Úředníci rozhodli: Cesta lesem nemusí být lesní cesta

Policie i úředníci orlovské radnice prověřovali oznámení společnosti Lesy ČR na porušení zákona ze strany řidiče osobního vozidla. Výsledkem je naopak podezření, že pracovník společnosti Lesy ČR si neoprávněně přivlastnil pravomoc policie, když bránil vozidlu v projetí veřejně přístupné silnice mezi Orlovou a Havířovem.

29.10.2017

Studenty mohou k dárcovství motivovat peníze

Každých 14 dnů odměna 500 korun a k tomu omluvenka do školy. I tak může vypadat motivace mladých dárců krevné plazmy z řad studentů.

29.10.2017

Dopravní značka u Nákupního parku není bičem na běžné zákazníky

Nevoli budí mezi lidmi dopravní značka u Nákupního parku v Karviné, podle které by měli řidiči na zdejším parkovišti s vozidlem parkovat pouze 90 minut. Podle zákona by navíc začátek doby stání měli označit na parkovacích hodinách či na lístečku, umístěném na viditelném místě.

28.10.2017

Příběh válečného letce neskončí na dně archivu. V Horní Suché mu odhalili desku

Mohutná salva zbraní doprovodila v pátek odpoledne odhalení pamětní desky hornosušskému rodákovi a válečnému odbojáři generálmajorovi Pavlu Kocfeldovi. Ten se během druhé světové války stal stíhacím pilotem britského Královského letectva (RAF) a 1. Československého samostatného stíhacího leteckého pluku.

28.10.2017

Kolem hřbitovů platí zvýšený dozor strážníků a policie

Památka zesnulých a zvýšený pohyb kolem hřbitovů se v uplynulých letech obešly bez větších problémů. Strážníci i policie tam ovšem i tak právě nyní zvyšují dozor. Zaměřovat se budou na pořádek, dopravní situaci i případné zloděje hřbitovních ozdob.

28.10.2017

OBRAZEM: Oslava 99. výročí vzniku Československa

Za zvuku slovenské a české státní hymny v podání pěveckého sboru Rozmarýnek ze Základní školy Žákovská pod taktovkou Janiny Ptakové byla v pátek dopoledne v Havířově zahájena oslava k 99. výročí vzniku Československé republiky.

28.10.2017

Díky za Těšínsko pro našeho prvního prezidenta

Dítě Československé republiky. Tak označil v úterý odpoledne ředitel Muzea Těšínska Zbyšek Ondřeka město Český Těšín. Stalo se tak na nejpříhodnějším místě, v tamních Masarykových sadech, kde vzápětí začalo milé i důstojné setkání u památníku prezidenta T. G. Masaryka u příležitosti 99. oslav vzniku samostatného Československa.

26.10.2017

Města učinila důležitý krok k ekologické likvidaci odpadu

Po dříve zkrachovalém projektu velké spalovny odpadu přišla města Havířov a Karviná s novým projektem. Veškerý odpad se bude třídit v moderní automatizované třídírně. Energeticky využitelný odpad půjde do teplárny a na skládku bude uložen jen nevyužitelný zbytek.

26.10.2017

Studenti v ulicích dohlížejí na bezpečnost a veřejný pořádek

Karviná, Ostrava – Stejně jako v loňském roce, i letos vyrazili do ulic ostravského obvodu Mariánské Hory a Hulváky studenti karvinské Střední odborné školy ochrany osob a majetku, aby zde v roli bezpečnostních dobrovolníků dohlíželi na každodenní veřejný pořádek, na bezpečnost na silnicích či na rizikové chování dětí.

25.10.2017

Světelná signalizace už je v provozu

Ve středu po poledni byla zprovozněna světelná signalizace v nejfrekventovanější křižovatce v centru Havířova.

25.10.2017

Školáci si užili den ve Španělsku

Každý rok věnují na ZŠ Frýdecká v Havířově-Bludovicích jeden den některému státu Evropy. V pondělí to bylo Španělsko.

AKTUALIZUJEME
25.10.2017

Město chtělo odvolat vedoucího odboru, ten zkolaboval a leží v nemocnici

Organizační změny na havířovském magistrátě, které ve středu schválili radní, nezůstaly bez následků. Vedoucí odboru správy a rozvoje majetku René Vašek, který měl být odvolán, zkolaboval a leží v nemocnici.  

25.10.2017

Hornosušská těžní věž láká návštěvníky

Bezmála 100 metrů vysoká těžní věž bývalého černouhelného dolu František v Horní Suché se stává vyhledávaným cílem návštěvníků, kteří se chtějí porozhlédnout po kraji.

24.10.2017

Bude mít Karviná nového primátora?

Se zvolením karvinského primátora Tomáše Hanzla (ČSSD) poslancem Parlamentu vyvstala otázka, zda si ponechá obě funkce a bude řídit město a současně zasedat v parlamentní lavici. Jak situaci vidí on?

24.10.2017

Historický propad levice na Karvinsku

Karvinsko – Volby ve dnech 20. a 21. října do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky byly v několika směrech zlomové.

24.10.2017

Začíná oprava ulice Slovenská. Potrvá dva měsíce

Karviná - Od úterý 24. října až do 22. prosince poběží další oprava komunikace ve městě. Tentokráte v ulici Slovenská na sídlišti Hranice.

23.10.2017

Na opravené Ostravské ulici jde o život. Řidiči mohou najet do skládky materiálu

Šlendrián a diletantství. Jinak už dění na Ostravské ulici před Havířovem nazvat nelze. Řidiči tam jsou opět omezováni pochybnými značkami a navíc mohou najet do neoznačené skládky materiálu. 

23.10.2017

Bohumínská nemocnice sází na jednodenní chirurgii

Šéfové Bohumínské městské nemocnice (BMN) chtějí více využít kapacitu zdejších operačních sálů, následných i akutních lůžek. Také proto se chtějí zaměřit na moderní způsoby léčby, například na jednodenní chirurgii. Ta se specializuje na plánované operace prováděné laparoskopicky či klasicky.

23.10.2017

Zachráněný strom má na zámku diplom v rámečku

Protože přežil svou jistou smrt, dostal diplom jako Strom hrdina, který teď visí u vstupu do havířovského zámku.

23.10.2017

OBRAZEM: Vítání občánků se opět těšilo velkému zájmu

V neděli 22. října dopoledne se v obřadní síni na Zámku konalo v pořadí 14. letošní vítání nejmenších občánků města Havířova.

22.10.2017

Andrea Babišová z Bohumína: Největší radost z podoby jmen měl šéf marketingu ANO

/ROZHOVOR/ Kandidovala za hnutí ANO na osmém místě. Stala se nejúspěšnější kandidátkou své strany v okrese. 

22.10.2017

Havířov přispěje na pomoc dětem v krizi

Město Havířov se bude částečně podílet na hrazení nákladů na činnost psychologů, kteří se starají o děti v krizových situacích.  

21.10.2017

Volby jsou rutina, vyžadují však trpělivost, říká dlouholetá komisařka

V pátek před druhou přijdou, v sobotu odpoledne – až sečtou všechny hlasy – skončí. To je úděl komisařů okrskových volebních komisí. Volby co volby.  

20.10.2017

Díky voličským průkazům budou lidé z Karvinska volit po celém světě

Karvinsko – Téměř dva tisíce voličských průkazů vydaly letos městské a obecní úřady na Karvinsku lidem, kteří z nejrůznějších důvodů přistoupí k volebním urnám mimo své trvalé bydliště.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT