VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Karvinsko

7.4.2018

VIDEO: Kvůli nálezu válečné munice v Havířově v sobotu evakuovali nájemníky

/FOTOGALERIE/ V ulici Obránců míru v Havířově-Šumbarku byl ve sklepě obytného domu nalezen dělostřelecký granát. Policie evakuovala všechny nájemníky ze tří vchodů a na místo přijel pyrotechnik.

7.4.2018

Průjezd Těšínem znesnadní dvě opravy

Tranzitní doprava projede pohodlně po obchvatu.

7.4.2018

Operní divy přijedou zachraňovat staré kostelní varhany

Sbírka na obnovu varhan v orlovském evangelickém kostele pokračuje. Jednou z kulturních akcí letošního jara ve městě tak bude benefiční koncert na podporu varhanní sbírky, kde se v ojedinělém akustickém prostředí a atmosféře kostela představí tři dámské pěvecké špičky současné české opery.

6.4.2018

Pohádkové babičky ve školce dětem předčítají pohádku před spaním

Každý den docházejí babičky-dobrovolnice do bohumínské FIT mateřinky, aby zde dětem předčítaly pohádku před spaním.

6.4.2018

Železniční přejezd na tahu přes Stonavu je na měsíce uzavřen

Přibližně pět měsíců bude oboustranně uzavřen železniční přejezd ve Stonavě poblíž dolů ČSM sever a jih, kudy řada šoférů jezdí po odbočení z karvinské Těšínské ulice směrem na Stonavu, Albrechtice a další obce směrem na Havířov či zpět. Na železniční trati tam probíhá odstraňování důlních škod.

6.4.2018

V hlavní roli zámek Fryštát. Natáčení v interiérech by mělo začít v květnu

Část záběrů československé pohádky Když draka bolí hlava vznikne na karvinském zámku.

5.4.2018

VIDEO: V Havířově řeší záhadu kyvadla. Zmizela kamera

ANKETA/ Brouka v hlavě mají technici, kteří se po čase opět vrátili do běžně nedostupných útrob havířovského kyvadla.

5.4.2018

Výstava ukazuje nejstarší pohlednice z Karviné (a staré fotoaparáty)

/OBRAZEM/ Nejstarší pohlednice z Karviné i sousedního Fryštátu jsou ode dneška k vidění na výstavě nazvané Nejstarší pohlednice z Karviné.

AKTUALIZOVÁNO
5.4.2018

V centru Havířova lidé našli granát. Naštěstí neměl třaskavou náplň

/OBRAZEM/ Na sjezdovce v centru Havířova byl ve čtvrtek před polednem nalezen předmět, o kterém se lidé domnívali, že jde o granát.

5.4.2018

Speciální protidrogový vlak je zpět

Do regionu opět přijede speciální protidrogový vlak, založený na smyslovém prožitku a interaktivitě. Dětem i dospělým opět nabídne unikátně vybavená vlaková souprava devadesátiminutový zážitek, na který jen tak nezapomenou.  

4.4.2018

Firma OKD přešla zpět do rukou státu

Společnost OKD už není soukromou, nýbrž státní firmou. Ve středu podepsali zástupci OKD a státní firmy Prisko smlouvu o převzetí těžební společnosti.

4.4.2018

Cesta mezi obcemi je uzavřena na neurčito

V souvislosti s aktivními sesuvnými pohyby kopce Ujala nad doubravským důlním jezerem Kozinec, o kterých jsme čtenáře v minulosti již informovali, byla pro veškerý provoz uzavřena místní komunikace číslo 23c, která spojuje Doubravu se sousední obcí Dětmarovice.

4.4.2018

Doba kovová skončila

Strážníci i policie dnes registrují už jen minimum případů krádeží kovů.

4.4.2018

Staré výtahy mění za moderní

V pěti městských věžácích v Bohumíně začala už loni na podzim další hromadná rekonstrukce, tentokrát zaměřená na výtahy. Práce v tuto chvíli finišují a další etapa je plánována na léto.  

3.4.2018

Karvinští gymnazisté v roli europoslanců

Na půdě Evropského parlamentu ve Štrasburku se v březnu sešli středoškoláci z celé Evropské unie. Nechyběli mezi nimi ani studenti karvinského gymnázia.

3.4.2018

V archivu krajského úřadu leží tisíce zdravotních karet. Pacienti o nich neví

V Moravskoslezském kraji uzavírají ročně ordinace desítky lékařů. Zdravotní karty svých pacientů jsou přitom ze zákona povinni předat krajskému úřadu. Řada lidí však neví, že se jejich dokumentace na úřadě nachází, popřípadě že si o ni mohou zažádat.

2.4.2018

Opravy nádraží zpožďují vlaky

Práce na modernizaci karvinského vlakového nádraží běží na plné obrátky. Aktuálně zmizelo třetí nástupiště i obě koleje podél něj.

31.3.2018

Při úklidu smetou 40 tun prachu

V úterý začne ve městě úklid veřejných prostranství od inertního posypu a prachu, v prvé fázi mj. od ulice Nádražní a nábřeží Míru. Kromě estetické stránky úklid také snižuje dopady prachu na zdraví obyvatel.

30.3.2018

Velkolepá a moderně pojatá historická procházka Těšínským Slezskem

/FOTOGALERIE/ Moderní historická expozice se spoustou dávných exponátů, ale i interaktivní prvky a 3D objekty, umělé historické postavy, která budou mluvit s návštěvníky, a mnoho dalšího.

30.3.2018

V Havířově bude třetí úsekový radar

ANKETA/ V centru Havířova bude zanedlouho zprovozněn další úsekový radar, který měří rychlost projíždějících vozidel výpočtem doby průjezdu přesně vymezeného úseku. 

30.3.2018

Mše na Zelený čtvrtek: farář umyl nohy 12 mužům

/VIDEO, FOTOGALERIE/ Stejně jako Ježíš dvanácti apoštolům umyl včera farář stonavský Roland Manowski při slavnostní mši svaté večeře Páně konané nohy 12 mužům.

29.3.2018

Ocenili rekordní počet dárců krve

Rekordní počet dobrovolných dárců krve přivítali na letošním, už 20. slavnostním oceňování v Bohumíně.

29.3.2018

Bunkr Na Trati se otevře už na Velký pátek

/FOTOGALERIE/ Po zimní pauze se už v pátek 30. března otevře veřejnosti bunkr Na Trati. Přístupný bude vždy o víkendech a svátcích, a to od 14 do 18 hodin.

29.3.2018

OBRAZEM: V Dětmarovicích se opravuje nadjezd i železniční most

/VIDEO, FOTOGALERIE/ Na nyní uzavřené silnici z Dětmarovic do Závady finišuje rekonstrukce silničního nadjezdu nad železniční tratí.

29.3.2018

Železná cyklotrasa bude mít pokračování

Projekt Na kole po železné cyklotrase, který společně realizují obce Petrovice, Karviná, Gódow, Zebřidovice a Jastrzebie-Zdroj, by měl již brzy vstoupit do druhé etapy výstavby.

27.3.2018

Karvinská nemocnice volá dárce, akutně chybí krev některých skupin

Akutní nedostatek krve skupin 0 Rh negativní, B Rh negativní, 0 Rh pozitivní, řeší Nemocnice s poliklinikou Karviná-Ráj. Ta nyní žádá dárce daných skupin z celého regionu o návštěvu tamní transfuzní stanice, aby krev mohla jít co nejkratší cestou k potřebným pacientům.

27.3.2018

Lidé v Orlové ušetřili za teplo

Vyúčtování za dodávky tepla za rok 2017, které bytových domů, firem a institucí distribuuje společnost SMO, odběratele potěší.

27.3.2018

VIDEO: Móda elegantních dam v Těrlicku aneb Unikátní přehlídka měla úspěch

/FOTOGALERIE/ Nevšední událost hostil kulturní dům v Těrlicku.

27.3.2018

VIDEO: Miss Reneta už zná letošní finalistky

Deset finalistek a dvě náhradnice. Organizátoři mezinárodní soutěže středoškolaček Miss Reneta vybrali sestavu dívek, které do červnového finále čeká perný program.

AKTUALIZOVÁNO
27.3.2018

VIDEO: Chybné značky vedly řidiče do nebezpečné pasti

V křižovatce na Dělnické ulici u obchodní zóny v Havířově-Prostřední Suché vládl od úterního rána značný chaos.

27.3.2018

Něco podezřelého? Hlaste to!

Deník zjišťoval, jak mohou lidé upozornit na projevy kriminality či nestandardní dění v jejich bydlišti či okolí.

26.3.2018

Na Dělnické v Havířově od úterý s omezením

V Havířově v úterý začíná dopravní omezení na Dělnické ulici u mostu nad železnicí. Komplikovaná bude doprava ke Globusu, když bude omezeno odbočení z Dělnické na ulici U Skleníků. 

26.3.2018

Za vykácené stromy vysadí nové

Povolení ke kácení 37 stromů a 1 676 keřů bylo letos zatím vydáno na území Orlové.

26.3.2018

Ucpaná cesta z Ostravy do Havířova? Dá se to projet v naprostém klidu!

Čtyři řidiči, čtyři trasy, celkem osm jízd a více než dvě stě najetých kilometrů (bez návratů do Ostravy). Jedna jízda ve čtvrteční vrcholící špičce ráno, druhá po vypuknutí té odpolední. Doslova horor, napadlo by jednoho.  

26.3.2018

OBRAZEM: Školáci v Dětmarovicích přivítali jaro

Děti ze školní družiny v Dětmarovicích se na sklonku minulého týdne symbolicky rozloučili s letošní zimou.

25.3.2018

OBRAZEM: Velikonoční městečko v Havířově zahájilo

Velikonoční polkou v podání krojované dechové hudby Moravská veselka byl v sobotu odpoledne za slunečného počasí zahájen šestidenní program Velikonočního městečka na náměstí Republiky v Havířově.

25.3.2018

Ořez a postřik. Tak vypadá boj se jmelím

Ořezat napadené větve a chemicky ošetřit stromy, na kterých parazituje jmelí bílé. To byl úkol, se kterým vyrazili pracovníci specializované firmy do ulic Českého Těšína. Z vysokozdvižné plošiny, chráněni speciálními obleky a s respirátory, nejprve ořezávali větve napadené jmelím a na zbytek koruny pak aplikovali chemický postřik.

24.3.2018

V karvinském babyboxu našli odloženého chlapce

Téměř pětikilového chlapce našli v sobotu ráno zdravotníci v karvinském babyboxu. Jde o čtvrté letošní „babyboxové“ dítě v republice a historicky třetí v Karviné.

24.3.2018

Krajské nemocnice na Karvinsku projdou optimalizací

Optimalizace lůžek v nemocnicích napříč regionem. Takový je nyní jeden z hlavních úkolů Krajského úřadu Moravskoslezského kraje v oblasti zdravotnictví.

23.3.2018

Strážníci vyrazí kontrolovat dětská pískoviště

Už tuto sobotu mají českotěšínští strážníci naplánovánu jarní kontrolu veřejných pískovišť. Pomůže jim detektor kovů a začnou od zahrad mateřinek.  

23.3.2018

Koupaliště získá novou trafostanici, zůstane ale stále uzavřené

Novou trafostanici za milion a půl bude letos stavět Orlová v areálu tamního nefunkčního letního koupaliště. Jde o první krok k budování nového letního areálu?

23.3.2018

Do nemocnic v Karviné, Orlové a Havířově už můžeme na návštěvu

Nemocnice s poliklinikou v Karviné, Orlové a Havířově zrušily v pátek dopoledne v plném rozsahu zákaz návštěv, který byl vyhlášen z důvodu vysokého výskytu respiračních onemocnění. Od soboty ruší zákaz návštěv také Nemocnice Český Těšín.

23.3.2018

Středoškoláci dětem představí práci v dílnách

Česko se dlouhodobě potýká s nedostatkem řemeslníků i studentů řemeslných oborů. Také proto usiluje ministerstvo školství o to, aby se na základní školy vrátily praktické dílny.

23.3.2018

Vyšla kniha o rychvaldském zámku

Historii rychvaldského zámku doslova jako na dlani mají majitelé publikace nazvané Zámek v Rychvaldě zachycující samotnou stavbu, její obyvatele a hlavně proměny zámku od druhé poloviny 16. století do současnosti.

22.3.2018

Náměstí v Havířově se ponoří do tmy

Město se připojí k celosvětové události na podporu ochrany životního prostředí.

22.3.2018

Karvinsko: S jarem začaly opravy ulic. A zdržení na cestách

/VIDEO, FOTOGALERIE/ Přestože podle venkovních teplot úplně jaro ještě není, silničáři už se pustili do plánovaných oprav a modernizací silnic a ulic ve městech.

22.3.2018

B reportéři natáčejí zajímavá videa

Bohumínští mohou od března autorsky vstupovat do vysílání místní televize.

21.3.2018

Zahraniční studenti poznávali památky i pracovali s místními

Karviná – Lotyšsko, Litva, Portugalsko, Itálie, Slovinsko, Turecko. Středoškoláci i jejich učitelé z těchto zemí poznávali Karvinou a okolí, bydleli u místních rodin a spolu s karvinskými kolegy a přáteli pracovali i na tématu Rovné příležitosti v podnikání.

21.3.2018

Adresa, kde pomáhají drogově závislým, se změní

Okolo dvou milionů do výstavby nového K-Centra pro lidi s drogovou problematikou by ještě letos měla investovat Orlová.

21.3.2018

Barevná pískoviště jsou odolnější

Hned tři původně betonová pískoviště pro děti nechalo loni město Český Těšín zrekonstruovat do moderní barevné podoby v ulici Hornická a v parčíku Na Rozvoji.  

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT