VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Karvinsko

3.10.2018

Těšínská tramvaj se do měst vrátí zřejmě jen symbolicky. Jezdit nebude

Tramvajová linka, která zhruba před sto lety spojovala vlakové nádraží s centrem tehdejšího Těšína a přilehlými objekty vojenských kasáren, je dnes známá už jen díky obrázkům a vyprávění.

3.10.2018

Předvolební střípky z Karvinska a Havířovska

Návrat starosty, který byl v minulosti odsouzen za pokus o uplácení. Snaha vládnout v kontrastu s neschopností ohlídat si pořádek ve svých záležitostech. To všechno přináší předvolební období v našem kraji.

3.10.2018

Lídři řeší budoucnost i lepší život ve městech

Zastavit odliv mladých lidí z města, větší nabídka lépe honorované práce pro středoškoláky i vysokoškoláky, dostupné bydlení pro mladé lidi a snad ještě zvýšení bezpečnosti zejména v problémových lokalitách.

2.10.2018

Nová služba na českotěšínském nádraží: Půjčte si do vlaku knihu!

Na českotěšínském vlakovém nádraží nově nabízejí zajímavou službu. Ve vestibulu leží v polici knížky, které si mohou cestující vzít s sebou do vlaku.

2.10.2018

Dobročinná akce "Pro Verču", dobrá srdce, pomoc i zábava

Dvě skvělé věci v jedné a zároveň i pomoc pro potřebného člověka. To vše se ve středu spojí na charitativní akci „Pro Verču“, která se pod záštitou organizace Adra koná od 17 hodin v komunitním centru Lučina na havířovské Hlavní třídě.

2.10.2018

Projekt nových plynových kotelen rozděluje Orlovou

Projekt nových plynových kotelen na území Orlové, které by pak vytápěly tamní bytový fond a umožnily odpojení města od současného centrálního dodavatele. Tento návrh a projekt městské akciové společnosti Služby města Orlové (SMO), který má podle předkladatelů přinést snížení cen tepla, už několik měsíců hýbe městem. Má své zastánce i odpůrce.

1.10.2018

Karviná nabídne módu z dob, kdy se zkracovaly sukně a přišly podprsenky

Móda první republiky dodnes udivuje nadčasovostí a elegancí. Vyšla vstříc emancipovaným ženám, skoncovala s korzety a spodničkami a nastolila dobu podprsenek a kombiné.

1.10.2018

Z ulic Českého Těšína zmizí žebráci

Nově schválená vyhláška omezí v Českém Těšíně žebrotu. Za tou momentálně do hraničního města vyrážejí i občané Polska.

29.9.2018

OBRAZEM: Oslavy 100 let Československa: Sladké časy i hořké chvíle

Radostná vzpomínka na 100 let od vzniku Československa a silné období našeho státu v 30. letech minulého století, tedy v období První republiky. Ale také připomínka tragického období konce této éry, kdy před osmdesáti lety přišla Mnichovská dohoda a Těšínské Slezsko zažilo i zábor ze strany Polska.

29.9.2018

Vozíčkáři v pasti. Na vině je rekonstrukce vozovky

V důsledku nedávné rekonstrukce Karvinské ulice se z chodníků v Českém Těšíně staly pasti na vozíčkáře. Občanům s handicapem nyní nezbývá, než bariérově těžko přístupné úseky komplikovaně (a často nebezpečně) objíždět.

29.9.2018

V neděli se koná v Havířově Den architektury s komentovanou prohlídkou města

Havířov - Mezinárodní den architektury probíhá letos v České republice od pátku 28. záři do čtvrtka 4. října.

29.9.2018

Kraj Karviné na opravu historických domů nepřispěje

Radnice nedostane od kraje dotaci na opravu tří historických domů v centru Karviné. Radnice chtěla s vedením kraje debatovat o finančním příspěvku na pokrytí nákladů na rekonstrukci tří budov na Masarykově náměstí. Neúspěšně.

28.9.2018

Kapela Nebe chce vrátit do Jazz Clubu hudební život

ANKETA/ Nejdříve rekonstrukci stávajících prostor a následně přístavbu, díky které klub zvýší kapacitu až na 600 lidí. Tak si představují členové skupiny Nebe budoucnost Jazz clubu v havířovském Podlesí.

28.9.2018

Ředitel nemocnice Karviná-Ráj: Služby soukromníka jsou výhodnější

ROZHOVOR/ Nemocnice zvažuje, že bude zdravotnickou dopravní službu zajišťovat prostřednictvím soukromé firmy.

27.9.2018

Těžba černého uhlí na Karvinsku by mohla probíhat až do roku 2030

Černé uhlí by se v dolech na Karvinsku mohlo těžit až do roku 2030. O dalších konkrétních krocích se rozhodne do konce roku. Po jednání s vedením těžební společnosti OKD to v Karviné řekl předseda vlády Andrej Babiš (ANO). Původní předpoklady v reorganizačním plánu hovořily o roce 2023.   

27.9.2018

Proč mají ženy zničené vlasy a muži nosí zubaté účesy

Měli bychom chodit k profesionálním kadeřníkům a neničit si vlasy domácími pokusy. Například dlouhovlasé ženy si nekvalitními levnými barvami mohou zničit kadeře a jejich obnova může trvat až několik měsíců.

26.9.2018

V Havířově budou ve velkém hubit potkany. Ti už běhají i lidem pod nohama

Mimořádnou deratizaci nařídili havířovští zastupitelé. Hlodavci už totiž přebíhají i přes nohy hostů v restauračních předzahrádkách.

26.9.2018

Za Československo: Akční a pestrá připomínka naší historie

Za Československo. Takto se jmenuje víkendová akce, která akčně a atraktivně připomene dvě letošní významná výročí našeho státu. 100. výročí vzniku Československa, 80 let od zrádné Mnichovské dohody. Koná se v sobotu v areálu Archeoparku Chotěbuz, v pátek vše začne u pomníku TGM a na náměstí v Českém Těšíně.

25.9.2018

V Orlové už radiátory hřejí, jinde se začne topit asi zítra

Zatímco ještě před několika dny si lidé užívali sluníčka a chodili v tričku a kraťasech, dnes se kvůli prudkému ochlazení doma ohřívají u radiátorů. Topná sezona začala už v Orlové.

25.9.2018

Zastupitelé jednali o služebně, jazzu i vánočních dárcích

Na svém posledním zasedání v tomto volebním období se v pondělí odpoledne sešli zastupitelé města Havířova.

25.9.2018

Stará Karvinná ožívá v novém dokumentu

Díky novému dokumentu poloamatérských filmařů z týmu Art Klapka se mohou diváci ponořit do bohaté historie dnes již zaniklé Karvinné.

24.9.2018

Ptali jste se lídra Společně pro Havířov-Koalice KDU-ČSL a STAN

Ing. Bohuslav Niemiec, lídr kandidátky SPOLEČNĚ PRO HAVÍŘOV - KOALICE KDU-ČSL A STAN a radní města, odpovídal na dotazy čtenářů Deníku.

24.9.2018

Kvůli spadlým stromům je uzavřen zámecký park v Karviné

Pod náporem větru se lámaly stromy. Spadlá větev poškodila osobní auto  

23.9.2018

OBRAZEM: Hitem Útěku v řetězech bylo plavání v Těrlické přehradě

VIDEO, FOTOGALERIE/ Jubilejní 10. ročník adrenalinové zábavy a sportu Útěk v řetězech měl v sobotu start u hřbitova poblíž břehu Těrlické přehrady.

22.9.2018

V Karviné noví nájemci bez peněz nemají nárok na bydlení

Velká část města Karviné je nově v režimu tzv. bezdoplatkové zóny. To v praxi znamená, že noví obyvatelé, kteří budou chtít bydlet v této lokalitě, už nebudou mít nárok na dávku pomoci v hmotné nouzi, tedy doplatek na bydlení.

21.9.2018

Závěr týdne mobility se v Havířově vydařil. Podívejte se

DOPLNĚNÁ FOTOGALERIE/ Náměstí Republiky v Havířově patřilo v pátek od 8 až do 13 hodin Evropskému týdnu mobility, který měl letos podtitul Multimodalita, kombinuj a jeď.

21.9.2018

V Radosti budou dnes rokovat zastupitelé. Nebe chce rozšířit Jazz Club

Naposledy v tomto volebním období se v pondělí sejdou zastupitelé města Havířova. Jednání se bude konat ve velkém sále KD Radost od 13. hodiny.

21.9.2018

Dopravní kolaps na tahu mezi Karvinou a Dětmarovicemi. Obrňte se trpělivostí

Dva semafory, dvojitá porce kolon! Na silnici mezi Karvinou a Dětmarovicemi dnes ráno odstartovala další oprava vozovky, tentokrát na úseku v blízkosti Závadských rybníků.

21.9.2018

Části bývalé ubytovny jdou k zemi, vzniknou tu byty pro seniory

Na začátku demolice, na konci bytový dům pro seniory. Někdejší karvinská ubytovna Kosmos se od minulého týdne začala zbavovat nepotřebných částí, po demoličních pracích přijdou práce stavební.

20.9.2018

Nové byty pro děti z domova

Dva modernizované a plně vybavené byty dostali studenti z havířovského Dětského domova Sluníčko, kteří dospěli a mohou začít samostatný život.  

18.9.2018

K narozeninám dostal dům dětí areál za desítky milionů

První dárek k nadcházejícímu velkému jubileu získal na sklonku týdne českotěšínský dům dětí a mládeže (DDM), kdy mu město do užívání oficiálně svěřilo několikamilionový komplex pozemků a staveb ve Frýdecké ulici. Na slavnostním předání areálu do rukou DDM nemohly chybět ani děti, kterých momentálně do zdejších kroužků a zájmových skupin dochází více než 800.

18.9.2018

Výbušná debata o plynu a odpojení města od centrálního vytápění

Vášně, emoce, debaty a odložení bodu na prosinec. Takto vypadalo pondělní orlovské zastupitelstvo, když se řešily body kolem plánu, podle kterého by se město odpojilo od současného centrálního dodavatele tepla a vyhřívalo se samo pomocí patnácti nových kotelen.

17.9.2018

Knihy do vlaku čekají na nádraží

Zapomněli jste si na cestu vlakem přibalit knihu? Nebo naopak chcete doma ulevit své knihovně? Řešení najdete na českotěšínském nádraží, kde v hlavním vestibulu nově od konce minulého týdne visí police s nabídkou papírových „spolucestujících“ a označením Kniha do vlaku. 

17.9.2018

Vlastní chléb, dalamánky či rohlíky? Komunitní pec je otevřena všem nadšencům

Za pomoci dobrovolníků vyrostla v zahradě petrovického informačního centra speciální komunitní pec, ve které si nyní mohou lidé vždy jednou měsíčně volně upéct vlastní chléb či jiné pečivo.

16.9.2018

ON-LINE s kandidátem na primátora Havířova za ANO Josefem Bělicou

Hostem on-line rozhovoru Deníku byl v pondělí 17. září Josef Bělica, kandidát na primátora města Havířova za ANO 2011.

16.9.2018

Karvinský Domov Alzheimer funguje už čtyři roky

FOTOGALERIE/ Čtvrté narozeniny oslavili před několika dny společně zaměstnanci i klienti Domova Alzheimer v Karviné-Darkově.

15.9.2018

Zdravé vzrostlé stromy snad opravu Žižkovy ulice přežijí

Nutně se kácet při opravě nemusí. I tak jsou už vysázeny nové stromy.

14.9.2018

Zahrádkářská krása i dobré rady, to je výstava Zahrada

FOTOGALERIE/ Suchý, ale pro některé druhy i bohatý a dobrý rok. Takto hodnotili zahrádkáři svou letošní sezonu na každoroční oblíbené výstavě Zahrada, která se již tradičně koná v karvinském zahrádkářském areálu v Mlýnské ulici.

13.9.2018

Obávané změny v orlovské nemocnici letos nepřijdou

Nemocnice v Orlové zůstane ještě nejméně několik měsíců v současném stavu. Obávané změny v podobě stěhování či rušení některých lůžkových oddělení se letos určitě realizovat nebudou.

13.9.2018

OBRAZEM: Výstava o historii hokejového klubu AZ Havířov

Ve vestibulu kina Centrum v Havířově probíhá putovní panelová výstava 90 let historie hokejového klubu AZ.

13.9.2018

Další kroky kolem stavby náměstí

Do konce roku dokončit autobusovou zastávku u městského úřadu a parkoviště a prostranství mezi úřadem a domem kultury. Pak z města odejít. Takto zní ve zkratce snad již finální návrh dohody na ukončení smlouvy mezi městem Orlová, ministerstvem financí a dodavatelem stavby nového orlovského náměstí.  

12.9.2018

Pávi dostali svobodu, snad je nikdo neukradne

Přežili útok vandalů a zřejmě i zlodějů, přišli při tom o jednoho člena původní party, jsou ale pořád zde, vede se jim dobře a od úterního dopoledne užívají plné svobody. Řeč je o hejnu pávů, kteří přišli do Karviné jako dar benediktských mnichů a po několika týdenní voliérové aklimatizaci je vypustil do volných prostor místního zoo koutku sám primátor města.

11.9.2018

Povolání sestry je třeba vrátit prestiž

Vybudováním vlastních škol se rozhodl zdravotnický holding Agel řešit stále větší problémy se sháněním personálu do nemocnic. Po Střední zdravotnické škole, kterou loni na podzim otevřel v Ostravě, teď výuku spustil také v nové pobočce v Českém Těšíně.

11.9.2018

Na karvinské náměstí oklikou

Jedno z dalších dopravních omezení odstartovalo včera ráno v centru Karviné. Řidiči, mířící na Masarykovo náměstí, musí nově až do odvolání počítat s objížďkou po Svatováclavské ulici.

11.9.2018

V Českém Těšíně jezdí senior taxi

Od pondělí 10. září letošního roku mohou obyvatelé Českého Těšína starší 70 let využívat zvýhodněné přepravy senior dopravy, kterou zajistí Oblastní spolek Českého červeného kříže Karviná.

10.9.2018

Mobily ve školách. Deník zjišťoval jaká je praxe napříč regionem

Někde pomáhají v hodinách, děti kvůli nim ale někdy ztrácejí základní sociální vazby a neumějí navazovat přirozené kontakty. Mobily ve školách mají svá „pro“ i „ proti“, plošný zákaz by ale zřejmě nebyl dobré řešení. .

10.9.2018

Karviná chce změnu. Plán na 10 let po ukončení těžby má 10 bodů

Deset projektů v horizontu 10 let. Karvinská radnice představila projekt „Karviná všemi deseti“, tedy plán na období po ukončení těžby uhlí. Na prezentaci nechyběla řada aktérů z regionu i zástupců ministerstev.

10.9.2018

Řidiči, pozor na dopravní změnu v Ostravské ulici

Řidiči, pozor, frekventovaná Ostravská ulice má v úseku kolem staré části Orlové již několik týdnů změnu v dopravě. Před křižovatkou s ulicí Lazecká – odbočka na Havířov a Lazy – je nově pravý odbočovací pruh. Ten vznikl ze stávajícího průběžného pruhu.

9.9.2018

Trabantisti. Zamilovali si auta z bakelitu a jiná nechtějí

Každý, kdo má nějakého koníčka, to zná. Běžné hobby se časem promění doslova ve vášeň, která vás pohltí a pak už není úniku, jste v tom až po uši. Své by o tom mohli vyprávět třeba členové Veterán Trabant clubu z Bohumína, kterému „velí“ pan Lešek Richter.

8.9.2018

Hasička Izabela Jurenková z Havířova přivezla medaili

Stříbrnou medaili za druhý nejlepší výkon získala na nedávném Mistrovství ČR profesionálních a dobrovolných hasičů v požárním sportu v Liberci Izabela Jurenková z Havířova. Členka SDH Havířov-město se ke sboru přidala ve svých devíti letech.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT