VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Karvinsko

7.12.2017

Chytré parkoviště se ještě učí

Motoristé už mají možnost si stáhnout mobilní aplikaci, která jim ukáže, zda je v centru Havířova volné parkovací místo. Úplně spolehnout se na ni ale dosud možné není.

6.12.2017

Lidé ochutnali polévku od Armády spásy

Sváteční hrachovou polévku rozdávali ve středu odpoledne ve vánočním městečku v centru Havířova zástupci Armády spásy společně s primátorkou Janou Feberovou.

AKTUALIZOVÁNO
6.12.2017

ON-LINE rozhovor s primátorkou Havířova Janou Feberovou

Ve čtvrtek 7. prosince od 15 hodin odpovídala na otázky čtenářů Deníku jako host on-line rozhovoru primátorka Havířova Jana Feberová. 

6.12.2017

Potvrzeno. Lidé v Karviné nebudou příští rok platit za odpad

Obyvatelé Karviné, kteří městu nedluží za odpad, budou mít příští rok svoz komunálního odpadu zcela zadarmo.

6.12.2017

Padesát milionů na nový dům si město půjčit nemůže

Půlroční zpoždění na stavbě nového náměstí v Orlové trvá. Pokroky ale jsou. V nejbližších týdnech bude dokončeno parkoviště u budovy městského úřadu.

5.12.2017

VIDEO: Vánoční besídka s anděly pod širým nebem

Vánoční besídku pod širým nebem připravily spolu se svými učitelkami děti ze Základní školy Družby v Karviné-Novém Městě.

5.12.2017

Změnu primátora stvrdili dohodou

Je to černé na bílém. Karvinští zastupitelé v úterý bezprostředně po skončení zasedání podepsali dodatek ke koaliční smlouvě o změně na postu primátora.

4.12.2017

V Karviné rozsvítili vánoční strom

Stovky lidí, děti i dospělí, se v neděli v podvečer tísnily na Masarykově náměstí v Karviné, aby sledovaly slavnostní rozsvícení vánočního stromu.

3.12.2017

Jarmark, kde se kreativitě a fantazii meze nekladou

Hračky, vánoční ozdoby, papírová přání, šperky, ale i dřevěné píšťalky či domácí limonády. To vše (a mnoho dalšího) nabídl o víkendu jarmark v havířovském Hotelu Rudolf, který i přes mrazivé počasí navštívily tisíce lidí.

2.12.2017

Vánoční strom v Havířově rozsvítili No Name

Několik tisíc lidí mohlo v sobotu večer sledovat slavnostní rozsvícení vánoční stromu, ohňostroj a koncert slovenské skupiny No Name. 

2.12.2017

Město plánuje vyrovnaný rozpočet. Počítá s více penězi než loni

S vyrovnaným rozpočtem chce příští rok hospodařit město Karviná. K dispozici bude mít částku 1 408 637 261 korun. V úterý budou rozpočet schvalovat zastupitelé. Tvůrci rozpočtu upozorňují, že výrazně posílili investiční akce, na které půjde téměř 600 milionů korun. Více peněz půjde i do údržby města.

1.12.2017

Od ledna budou karvinští zastupitelé rokovat až večer

Od ledna příštího roku budou zasedání karvinského zastupitelstva probíhat nově vždy v pondělí od 17 hodin.

1.12.2017

Zima plná zábavy a pohybu pěkně uvnitř

Bude zima, bude mráz, kam se sportovče, kam schováš?

30.11.2017

Karviná za své obyvatele zaplatí poplatek za odpad

Zatímco ve Frýdku-Místku mají obyvatelé zdarma veřejnou dopravu, Karvinští nebudou muset příští rok platit poplatek za odpad. Ve středu o tom rozhodla městská rada. Schválit to však musí ještě zastupitelé.

30.11.2017

Vánoční městečko v Havířově chrání betonové zábrany

ANKETA/ Bezpečnost návštěvníků havířovských předvánočních trhů budou chránit policejní hlídky i protiteroristické zábrany.

30.11.2017

Karviná bude mít nového primátora

Ten stávající Tomáš Hanzel se stal poslancem parlamentu. Funkce se chce vzdát v lednu.

30.11.2017

Strážníci pomáhají, více si všímají kouřících komínů

Ač by se někomu mohlo zdát, že strážníci při pochůzkách jen tak bloumají městem, není tak úplně pravda. Například ti bohumínští si zejména nyní před zimou více všímají kouřících komínů. Pokud se jim zdá, že z nich vychází extrémně tmavý či jinak nestandardně zbarvený kouř, dají tip městským úředníkům, kteří pak mohou prověřit, čím majitel domu v kotli topí.  

29.11.2017

Jeden utekl s masem, další platil zcizenou kartou

Městští strážníci v Bohumíně dopadli zloděje, který platil zcizenou platební kartou a také lapku, jemuž se v krámě zalíbilo větší množství masa. K jeho úhradě se však neměl.

29.11.2017

Dýně, kopr i levandule. V Česku vznikají půjčovny semínek

/FOTOGALERIE/ Na začátku září otevřeli v petrovickém informačním centru jednu z tzv. semínkoven, ve kterých půjčování osiva funguje stejně jako třeba výpůjčky knížek v knihovně.

28.11.2017

V centru Bohumína přibývají místa k parkování

Až třicet nových parkovacích míst přibude u domů do konce letošního roku v centru Bohumína.

28.11.2017

Budova ZUŠ zřejmě půjde k zemi

Nový projekt jedné budovy, v níž budou fungovat základní umělecká škola, výstavní síň Muzea Těšínska, pedagogicko-psychologická poradna a jídelna s kuchyní pro gymnázium a obchodní akademii. Takové jsou plány kraje s budovou v centru Orlové, která zůstala po spojení dvou výše uvedených středních škol. Rekonstrukce má vyjít na přibližně 30 milionů korun.  

27.11.2017

Městem opět zacloumal důlní otřes

Záchvěvy země v pondělí před polednem vyděsily některé obyvatele Karviné.

27.11.2017

O víkendu se na náměstích rozzáří vánoční stromy

Po roce jsou tu zase Vánoce. Už tento pátek se vánoční strom rozsvítí na náměstí ČSA v Českém Těšíně. Celé odpoledne bude na náměstí probíhat tradiční slezský krmáš a dětský jarmark. V Havířově se bude vánoční strom rozsvěcovat v sobotu a v Karviné v neděli. 

27.11.2017

V Karviné debatovali lékaři a fyzioterapeuti z Česka i ciziny

Lékaři, fyzioterapeuti a odborníci na lázeňskou péči z celého Česka se v pátek sjeli do Rehabilitačního sanatoria Lázní Darkov, aby si navzájem představili nové trendy ve světové medicíně.

26.11.2017

OBRAZEM: Myslivci mají za sebou první letošní hon

VIDEO/ Tři hony si naplánovali v letošním roce myslivci z Havířova. Na první vyrazili uplynulou sobotu.

26.11.2017

OBRAZEM: Havířovské vítání občánků

V neděli 26. listopadu dopoledne se v obřadní síni na Zámku konalo předposlední letošní vítání nejmenších občánků města Havířova. Rodiče tentokrát přihlásili 15 svých potomků.

26.11.2017

Senior taxi bude jezdit v Karviné i příští rok

Služba levného taxi pro seniory bude pokračovat i v roce 2018. Město vyčlenilo na tyto účely milion korun.

26.11.2017

Hřbitovy na Karvinsku? Někde už kapacita nestačí

Poslední volná místa ale i velkorysé prostory na desítky let dopředu. Kapacity hřbitovů se liší město od města.

25.11.2017

Ženy v kurzu nemusí figuranta vůbec šetřit

V aktuálně probíhajícím kurzu sebeobrany v Havířově se mohou ženy do figuranta pustit bez rozpaků. Chrání ho totiž speciální oblek.

25.11.2017

Místo zdemolovaného domu roste sportoviště

Starý Šumbark bude mít nové sportoviště. Radnice doufá, že si na hlučnou mládež nebudou stěžovat nájemníci blízkých domů, jako u nedalekého hřiště.

24.11.2017

Stoletá hasičská „dáma“ se přestěhovala do výlohy

Více než 100 let stará historická hasičská stříkačka, o kterou se starají dobrovolní hasiči ze Starého Bohumína, našla nové útočiště. Přestěhovala se z veřejnosti nepřístupné garáže do prosklené výlohy městského domu U Rytíře na zdejším náměstí Svobody, kterou město nechalo upravit tak, aby se do ní stoletá „dáma“ bez problémů vešla.

AKTUALIZOVÁNO
24.11.2017

Na náměstích v Havířově už stojí všechny tři vánoční stromy

DOPLNĚNÁ FOTOGALERIE/ Mimořádně už v pátek dopoledne byl skácen a postaven strom, který bude o letošních Vánocích zdobit náměstí na Terase v Havířově-Podlesí. V sobotu byly postaveny další dva stomy. 

24.11.2017

Havířovští myslivci vyrážejí na první hon

V sobotu se bude konat první ze tří letošních honů havířovského mysliveckého spolku.

24.11.2017

Vizážistka z paneláku okouzlila Evropu

Ve dveřích studia ukrytého v jednom z havířovských panelových domů se míjíme s dámou, která se chystá na špičkovou kulturistickou soutěž do Milána a vzápětí na mistrovství světa. Také kulturistky komunikují s porotou i obličejem a přijít si pro radu, jak se nalíčit k Michaele Bernatíkové, rovná se jít za mistryní Evropy.

23.11.2017

K hornické nemocnici budou jezdit autobusy MHD

Autobusová zastávka poblíž Karvinské hornické nemocnice je dokončena, sloužit začne s novým jízdním řádem, který vstupuje v platnost 10. prosince. U nemocnice budou zastavovat dvě nově zařazené linky 516 a 518.

23.11.2017

OBRAZEM: Dějiny očima Barbie. Na výstavu dorazí i Karel IV. či lady Di

/FOTOGALERIE/ Marie Terezie, Václav Havel, Kleopatra či lady Diana. S těmi všemi (a mnoha dalšími) se budou moci v pátek a v sobotu návštěvníci potkat na výstavě s názvem S panenkami za historií aneb Světové dějiny očima panenky Barbie. Dobově přesné kostýmy z dílny orlovské textilní výtvarnice Kristýny Vařekové budou v prostorách Kulturního domu v Dolní Lutyni na Karvinsku k vidění od 10 do 19 hodin.

23.11.2017

Zmizí další část Nového Města?

Residomo zvažuje, že zbourá v budoucnu hned několik bytových domů v této lokalitě.

23.11.2017

Ne všichni šoféři zažádali o nové „řidičáky“

Celkem 1068 řidičů si od začátku roku na českotěšínské radnici požádalo o výměnu končích řidičských průkazů. Končila jejich platnost.

22.11.2017

Za pacienty vyjíždějí lékaři i mimo zdi nemocnic

Cévní specialisté a kardiologové z Třince a nově také bohumínští chirurgové vyrážejí za svými pacienty i daleko za zdi nemocnic. Do ambulancí a ordinací napříč Karvinskem přitom dojíždějí několikrát týdně a lidem se tak snaží ulehčit mnohdy i desítky kilometrů dlouhou cestu.

22.11.2017

Vánoce v krabici od bot

Stejně jako v loňském roce i letos se Český Těšín zapojil do celonárodní dobročinné akce s názvem Krabice od bot aneb Děti darují dětem k Vánocům. Ta přitom již řadu let úspěšně funguje například v USA a v minulém roce se díky ní podařilo obdarovat necelých 10 tisíc českých dětí ze sociálně slabých rodin.

21.11.2017

Vánoce jsou „o větvičku“ blíž. Města instalují vánoční stromy

Už ve středu bude stát na náměstí ČSA v Českém Těšíně vánoční strom.

21.11.2017

Miss Karkulka se vrací

Soutěže o nejšikovnější a nejvtipnější středoškolačku Karvinska, Miss Karkulka, je po absenci v roce 2016 opět na scéně. Ta letošní je tematicky zaměřena na Základní školu Moravská, kde se před týdnem konalo fotografování jedenácti přihlášených dívek.

21.11.2017

V dlažbě už jsou čidla pro chytré parkování

Patrně už od příštího pondělí budou moci řidiči v centru Havířova zjistit volné místo na parkovišti před poštou přes mobilní aplikaci a přespolní návštěvníky tam dovede navigace.

21.11.2017

U dětského koutku dozorují preventisté

Zbrusu nový dětský koutek v karvinském parku Boženy Němcové stihli vandalové už před pár dny pomalovat sprostými malůvkami. V důsledku incidentu teď byla přijata nová opatření a kromě jiného byl nad celým areálem zaveden dohled preventistů kriminality.

20.11.2017

Nervy na parkovišti: Už zase si ho špatně postavil!

„Nedá se ti ani vynadat do pánského přirození, protože se neumíš postavit.“ Fotografie s lístečkem s tímto slovensky psaným textem, zastrčeným za stěrač hloupě parkujícího řidiče, bavila před časem internet. Jde ale o problém, který znají řidiči všude. Karvinsko nevyjímaje.

20.11.2017

Lyžování letos podraží, ale jen někde

Většina místních areálů však drží staré ceny. Novinky ale nečekejte.

20.11.2017

Strážníci kontrolovali „neviditelné“ chodce a cyklisty

Prevence na prvním místě., Tímto heslem se řídí českotěšínští strážníci, kteří minulý týden dva dny upozorňovali chodce a cyklisty na nebezpečí, které jim akutně hrozí, pokud nejsou dobře viditelní. Poradili, jak být viděn, a také rozdávali reflexní pásky.

20.11.2017

Bezdomovci po sobě uklízeli

Sedmdesát osm pytlů s odpadem naplnili českotěšínští bezdomovci spolu s pracovníky města v Cihelní ulici. Ta patří mezi lokality, kde se bezdomovci zdržují. Někteří z nich se k úklidu nechali přesvědčit strážníky, kteří tato místa pravidelně kontrolují s pracovníky českotěšínské sociálky.  

20.11.2017

Bohumín bude modernizovat smuteční síň

Město už má schválený rozpočet na příští rok.

20.11.2017

Anketa ukázala spokojenost s bydlením v městských bytech

Městská realitní agentura Havířov vyhodnotila anketu, ve které mohli lidé vyjadřovat názory na bydlení v městských bytech.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT