„Dříve jezdili většinou jen samí kluci. A jejich holky? Ty se buď povalovaly na pláži, a když už wakeboard zkusily, házely většinou „huby" (padaly – pozn. autora). Jednou jsem se o tom v hospodě bavila s kamarády, kteří pořádají snowboardové školy, a ti mi řekli, proč něco takového nezkusím i ve wakeboardu a výhradně pro holky," vzpomíná dnes Hanka na začátky jí založené skupiny Hula Girls.

To bylo v roce 2008 a tehdy také uspořádala první tréninkový kemp v areálu vodních lyží na Těrlické přehradě. Letošní ročník tam probíhá právě tento víkend a účastní se ho 41 holek z celé České republiky i ze Slovenska. Za roky kempů už je ale navštívily i účastnice z Ruska, Litvy či Rakouska.

Krásný sport

Je pátek podvečer, stojíme na pláži u Těrlické přehrady a všude je živo, sportuje se a vládne příjemně uvolnění pohoda. Holky jsou rozdělené do tří kategorií od úplných začátečnic až po ty nejvíce pokročilé. Ty už zdolávají i mnohdy opravdu náročné překážky a skoky.

„Wakeboard jezdím tři roky a tady jsem už podruhé. Je tu vždy výborná atmosféra a skvělá parta holek. Navzájem se podporujeme, odpadá takový ten stud začátečníků a taky mi to moc pomohlo zlepšit se," říká Petra Berková, která na zdejší tréninkové kempy jezdí až z Brna.

Wakeboard je poměrně fyzicky náročný, ale krásný sport. A na kempech se pak najednou stává i to, že děvče, které přijelo jako úplná začátečnice, pokračuje během jediného víkendu do vyšších kategorií. Letos pak všem určitě pomůže i novinka v podobě video tréninku, kdy zdejší instruktoři nahrávají na kamery starty i skoky jednotlivých účastnic, aby pak mohli společně vidět a rozebrat případné chyby a nedostatky.

Hecování, triky, skoky

„Nejvíce jsou ty pokroky vidět v samotném finále, což jsou nedělní velké závody o ceny. Holky jsou už sice po víkendu plném pohybu opravdu unavené. Ta atmosféra a vzájemné hecování je ale mnohdy vybudí tak, že v neděli najednou předvedou triky a skoky, na které by ještě v pátek na začátku kempu ani nepomyslely," bere si slovo další ze zdejších organizátorek Eliška Lukaščíková.

Kemply Hula Girls se konají v létě vždy dvakrát ročně. Po červencové Těrlické přehradě je pro všechny případné zájemkyně připraven i termín 8. – 10. srpna na Štěrkovně v Hlučíně.

Hula Girls, které svou činnost mohou dělat i díky podpoře jednoho ze snowboard a wakeboard shopů z Brna, se ale umí postarat také o pořádnou zábavu. Vyhlášené jsou zejména hlavní sobotní party, které mají každým rokem i své téma, podle kterého si jezdkyně na sobotní noc volí i svou image. Letos je to na Těrlicku punk!