Mladík z Návsí u Jablunkova je nastupující světovou šipkařskou hvězdou. Jednadvacetiletý borec dokázal v sobotu porazit v pětisetové bitvě zkušeného Welšana Richieho Burnetta a stal se tak prvním českým hráčem, který na profesionálním světovém šampionátu postoupil z 1. kola. "Adam k nám jezdí od svých sedmnácti let. Když má čas, každé úterý si přijde zahrát. V sobotu jsme mu všichni strašně fandili," komentovala Aleš Satinský, majitel havířovského Iris club & music bar.

Hvězda se objevila zcela nečekaně. "Adam mi psal z Londýna, že v úterý dorazí. Bylo tam dost smajlíků, tak jsem si myslel, že si dělá srandu. Nakonec to byla pravda. Objevil se v klubu a normálně si s námi zahrál turnaj a vyhrál," uvedl Satinský s tím, že jeho vztah k Irisu je dlouholetý. "Jezdí k nám od svých sedmnácti let. Tehdy zde hrál za Fulnek a zapomněl si zde mikinu. Zavolal, jestli se nenašla. Měl jsem ji schovanou, Adam si pro ni přijel a od té doby k nám jezdí hrát pravidelně," doplňuje majitel klubu, ve kterém se scházejí nejlepší šipkaři regionu.

Ve čtvrtek se bude v Irisu zase fandit. Adama Gawlase totiž čeká zápas 2. kola. Soupeřem mu bude Angličan Ryan Searle, aktuálně šestnáctý hráč světa a jeden z adeptů na celkově dobré umístění. Vzájemná bilance obou hráčů je 2:1 ve prospěch Searleho. Letos se spolu utkali dvakrát v květnu v rámci turnajů European tour. První duel zvládl lépe Gawlas (6:5), odvetu zase ovládl Searle v poměru 6:2. Zápas 2. kola světového šampionátu PDC se odehraje ve čtvrtek 22. prosince od 14.30 hodin.