Čtyřicet tisíc korun zase dokázali vydělat studenti havířovského gymnázia ve Studentské ulici. Ti peníze rovněž věnují potřebným. Charitě se v Havířově daří díky nadšencům i organizaci ADRA, která tyto akce zaštiťovala.

„Všem lidem, kteří dělají něco pro druhé, patří obrovský dík. Studenti z gymnázia na svém charitativním jarmarku prodávali rukodělné výrobky, dražili obrazy, pozvali i skvělé kapely. Vybrané peníze chtějí věnovat dětem z Nadace ADRA,“ uvedla koordinátorka dobrovolníků ADRY Jana Žoričová.

Mezi dobrovolníky ADRY patří i Bohdana Pufferová, která se svou maminkou Libuší Heřmanovou a dobrovolníkem Honzou Foltýnem, vedou soubor Souznění, kde hrají a zpívají s klienty stacionáře Santé-Mikádo. Ve spolupráci s Adrou uspořádala benefiční koncert pro Markétku, jehož hlavní hvězdou byl právě soubor Souznění. Koncert se konal v havířovském kulturním domě L. Janáčka a některé návštěvníky až dojal k slzám. „To krásné propojení, že postiženým pomáhají zrovna lidé s vážným handicapem vehnalo lidem slzy dojetí. Zpěváci ze Santé-Mikáda odvedli perfektní práci. Jsem na ně opravdu pyšná,“ řekla Bohdana Pufferová o akci, kde vystoupili i tanečníci Hybrid Crew a Tereza Pufferová.

Sedmiletá Markétka by ráda zlepšila svou schopnost chůze. K tomu ale potřebuje nákladné rehabilitační kolo. Koncert vynesl asi polovinu potřebných peněz, sbírka tak dále trvá. Více informací na telefonu: 737 824 349.