Sbírka se bude konat od 2. do 18. února, kdy lidé mohou přinést do charitativních obchůdků ADRY v Havířově i v Karviné trvanlivé potraviny a zdravotnické potřeby pro nemocnici.

„Uvítali bychom především těstoviny, cukr, mouku, rýži, čočku a fazole, konzervy, sušené mléko a jakékoli další potraviny s trvanlivostí minimálně tři měsíce," vysvětluje Jana Žoričová z Dobrovolnického centra Havířov.

Lidé mohou přinést také obvazy a například i vyřazený zdravotnický materiál z autolékárniček.

„Situace běžných obyvatel Mukačeva na Ukrajině je neutěšená, lidé potřebují potraviny a místní nemocnice jakoukoli pomoc," dodává Žoričová s tím, že ADRA dlouhodobě s městem Mukačevo spolupracuje a pomáhá jeho obyvatelům.

„Zaměřujeme se především na pomoc místní škole, kde byl dříve sirotčinec. Už devět let tady pořádáme letní táborové turnusy pro místní děti. Objekt školy jsme díky sponzorům mohli nechat zateplit, opravit tady vodovodní řad. Teď díky grantu bude možné do školy nakoupit nové tabule, počítač a zpětný projektor pro výuku," vyjmenovala Žoričová.

Charitativní obchůdky ADRY na Dlouhé třídě a na ulici SNP v Havířově, v Karviné v ulici Prameny a na náměstí Budovatelů v sociálním šatníku budou pomoc odebírat v pracovní dny vždy od 9 do 17, v pátky pak jen do 15 hodin.