Havířovská ADRA už několik let spolupracuje s jednou základní školou, která se specializuje na děti bez rodin a děti z chudých rodin, které nejsou schopny zaplatit ani školní stravu. V důsledku válečného konfliktu na východě země se sociální situace zhoršila ještě více.

S pomocí českých sponzorů a dárců se ADŘE podařilo všem dětem zajistit teplé jídlo. Na loňskou potravinovou pomoc naváže letošní, která začne za několik dnů. V přípravě je také každoroční letní tábor, který se koná přímo v areálu školy.

„V současné době chystáme transport vybavení učebny praktické výchovy. Do Mukačeva povezeme vybavení školní dílny, ve které se děti budou učit pracovat se dřevem a kovem. Vybavení pro dílnu zajistil dárce," řekl Karel Folwarczny z havířovské ADRY.

ADRA v těchto dnech shání pingpongový stůl. „Loni jsme mukačevským školákům, za pomoci Deníku, přivezli jeden stůl, na kterém začali trénovat a v soutěži vybojovali třetí místo. Aby byli ještě lepší, chceme jim dovézt ještě jeden. Pokud někdo má starší nevyužívaný skládací stůl a může ho věnovat, budeme rádi. Kontaktovat nás mohou například na adrese: dchavirov@adra.cz," uvedl Folwarczny.

Hlásit se mohou také studenti, kteří by se chtěli účastnit letního tábora. „Tábor by měl začít 20. června. Několik míst pro instruktory je ještě volných," dodal Folwarczny.