„Jak v dnešní době přivést děti ke knihám? Zaujmout je a ukázat, že v knihách krom znalostí najdou i spousty zábavy, a také věcí, které je zajímají a o kterých se tam mohou dočíst. První knihy tak vybírejme i podle zájmů dítěte. Důležité je podle mne i to, zda doma čtou i sami rodiče a dítě tak vidí dobrý příklad,“ zamyslela se Zuzana Pospíšilová před pátečními setkáními se školáky.

Spisovatelka pak dětem zábavnou formou vykládala, jak vypadá celý proces vydávání knih, jaká je úloha spisovatele, ale třeba také výtvarného redaktora. Četly se ukázky z knížek, připravené byly i hry se slůvky a další, takže setkání mělo i sympaticky interaktivní a akční rozměr.

Sama Zuzana Pospíšilová se narodila a do vysokoškolských studií žila v Karviné. Dnes působí v Bílovci, k rodnému městu má ale stále vřelý vztah. „Mám tady rodinu a dodnes tady poměrně často a ráda jezdím,“ řekla usměvavá autorka dětských knížek.

A o čem nejraději píše ona sama? Jak říká, sází mimo jiné na pestrost. „Snažím se psát co nejširší spektrum témat. V mých knížkách jsou příběhy, bajky, ale třeba také hádanky a další. Tak, aby knihy pobavily a zaujaly co nejvíce dětí v předškolním a raném školním věku,“ dodala Zuzana Pospíšilová.

Samotný Týden knihoven nabídl spousty zajímavých akcí, besed i setkání pro všechny generace, jejichž hlavním cílem bylo popularizovat knihy, čtení a knihovny jako místa, kde je krom vědomostí i spousty dobré zábavy a příjemného prostředí.

Amálka Kijonková se 21. září narodila mamince Evě a tatínkovi Martinovi. Po narození holčička vážila 3370 gramů a měřila 47 centimetrů.
Právě jsme se narodili, podívejte se na fotogalerii miminek