„Pokud bychom chtěli provést celou rekonstrukci, stála by obec 3 miliony korun. To si momentálně nemůžeme dovolit, jelikož musíme dát přednost výměně oken na zdravotním středisku, kde je to akutní. Tato investice je vypočítaná na jeden milion korun,“ řekl starosta obce Vladislav Šipula.

Na oba projekty jsou již vybrány firmy a tak práce mohou začít. Dokončení všech prací se předpokládá do letních prázdnin.
Radní si však uvědomují, že celkové investice do oprav bytového domu na ulici Hornické ještě nejsou konečné. „Jsme z této bytové jednotky velice nešťastní. Tento dům začal okres stavět na počátku devadesátých let a stavba byla dokončena přesně před deseti lety. Tudíž se jedná skoro o novostavbu,“ dodal Šipula.

V roce 1993 přešlo vlastnictví na obec a s tím začaly radním i velké problémy. „Časem se ukázaly nedostatky odvedené práce firem. Do bytů začalo zatékat a okna jsou po deseti letech úplně prohnilá. Přes veškerou snahu o reklamaci za špatně provedenou práci jsme neuspěli. Před deseti lety se obec zadlužila a vzala si na tento objekt 18 milionový úvěr, který již máme splacený. S úroky to však dělalo 29 milionů korun,“ vysvětlil Šipula.