Oranžové hřiště, které se nachází v sousedství dalších kurtů a krytých tenisových hal na Šumbarku, bylo slavnostně otevřeno v úterý odpoledne.

Jak přiznal šéf Tenisového klubu Petr Špok, z vlastních prostředků by na rekonstrukci peníze neměli. „Já jsem si shodou okolností načrtl, jak by měl kurt vypadat a když jsem si spočítal, kolik by rekonstrukce stála, zjistil jsem, že z našich prostředků bychom na to měli jen stěží. V té době se ale naštěstí naskytla možnost využít grantu, o který jsme požádali a uspěli," vysvětlil Špok.

Dvorec číslo 6 byl opraven v průběhu letních prázdnin. Na zásadní opravu čekal celých 35 let. Nadace na rekonstrukci přispěla částkou 900 tisíc korun. Proto na něm platí režim podobný provozu síti Oranžových hřišť, která musí být pro veřejnost provozována bezplatně.

„Koncepce takzvaného Oranžového kurtu navazuje na to, o co se snažíme dlouhodobě, tedy na výchovu mladé generace. Zájem dětí o tenis roste, naše kapacity jsou v podstatě vyčerpány. Obnovený kurt nabídne příležitost hlavně dětem ze sociálně slabších rodin," vysvětlil prezident Tenisového klubu Havířov Petr Špok.

Tenisový klub má širokou členskou základnu a vychovává více než stovku dětí v různých věkových kategoriích. Ti nejmenší si už v pondělí pochvalovali povrch nového kurtu. „Je tady takový trochu jiný povrch. Na jiných dvorcích mi to klouže a padám, ale tady se mi hraje dobře," pochvalovala si malá hráčka minitenisu.

„Naši členové budou využívat samozřejmě stávající otevřené nebo kryté kurty, ale při pořádání turnajů s větším počtem hráčů určitě využijeme i tento nový kurt," dodal Špok.