Nejprve se na téma elektronické evidence tržeb bavil s majitelem kavárny Ellis na Masarykově náměstí v Karviné, a druhou zastávkou byla pivnice Permon v městské části Hranice.

V nabitém lokálu vzbudila Babišova návštěva rozruch. Mnozí se s ním chtěli pozdravit nebo vyfotit. Například pan Rosťa si odnesl knížku i s ministrovým věnováním. „Jsem tu náhodou, ale o tom, že tu pan Babiš bude, jsem věděl. Jsem jeho příznivcem a jsem rád, že jsem se s ním mohl potkat. Dokonce mi podal ruku," prozradil pan Rosťa.

S majitelem podniku si Andrej Babiš bavil především o elektronické evidenci tržeb, ale hovor s vicepremiérem zapředli i někteří místní podnikatelé. „Zajímají mě názory těch, kteří EET používají. Tady mi pan majitel říkal, že není spokojen s dodavatelem pokladny. Bohužel se ukazuje, že ne všichni dodavatelé této techniky jsou seriózní a ti, kdo ji využívají, se obávají postihů ze strany ministerstva financí, když vše nebude fungovat, jak má. Musíme se těmito podněty a zkušenostmi zabývat," řekl Andrej Babiš.

Při odchodu ministru financí lidé v lokále tleskali. Na koho nevyšla knížka s podpisem, ten se doma určitě pochlubil, že mu Andrej Babiš zaplatil pivo. Účet za celou hospodu ho přišel na víc než dva tisíce korun. Účtenku samozřejmě dostal.