Rodiče neskrývali, jak jsou překvapeni, co vše se dá naučit za tak krátkou dobu. „S výukou jsme začali v polovině září a v konceptu jsme rodičům slíbili, že vždy po skončení jednoho bloku pro ně uděláme ukázkovou hodinu. Mohli tak vidět nejen to, co jsou schopni ti malí se naučit, ale také jakou metodou výuka probíhá,“ řekla ředitelka Xenie Benešová.

Děti například se samozřejmostí zpívaly anglické písničky, rozeznávaly obrázky. „Metoda Helen Doron pracuje na principu osvojení mateřského jazyka. V praxi to znamená, že slyší a vidí z nahrávek slova, ke kterým já jim přiřazuji smysl. Nyní už umí krásně počítat do deseti, rozeznávat některá zvířátka, nebo dopravní prostředky, také části těla a jiné. Jsou velice šikovné a jde vidět, že je to hodně baví. Vše probíhá zábavnou formou doprovázenou zpíváním, tančením a říkankami,“ dodala učitelka Petra Harazimová. Výuka je rozdělena do dvou bloků, naučného a opakovacího.

„Dvakrát za týden k nám dojíždí speciální pedagožka, která ve třídě k tomu určené vždy s šesti dětmi probírá novou látku, a to právě jenom v anglickém jazyce. Ve zbývajících dnech naše vyškolené pracovnice s akreditací ministerstva školství ve vstupech s dětmi veškerou látku opakují,“ dodala ředitelka.