Předchozí
1 z 13
Další

Martin Potočný, Havířov

Rozhodne nálada lidí, kteří jsou poslední dva roky strašeni, ve stresu, že je všechno špatně. Lidem se mění žebříček hodnot a rozhodují se úplně jinak. Přál bych si, aby se voliči rozhodovali pouze pro lidi, kteří budou pracovat pro ně. Manažeři na radnici mají makat 24 hodin jen a jen pro občany, na čtyři roky. Ne si řešit svoje “kšefty”. A co rozhodne? Jsou to komunální volby, máme řešit naše problémy Havířova “od rondl po rondl”. Ne celostátní politiku. Ta lidem nic nepřinese, tyto volby nejsou o politických postojích, ale opravdu o lidech co nám mají pomáhat. Ne nás strašit a vyhrožovat. Přesto já věčný optimista a snílek, teď tuším, že lidé se rozhodnou podle celostátní politické nálady. Což je pro můj Havířov jednoznačně špatně.

Martin Potočný.Martin Potočný.Zdroj: Deník/Tomáš Januszek

Renáta Cyžová, Havířov

Dnes na radnici vládne strach. Rozhodne slušnost, shození ze stolů absurdních projektů a navržení potřebných kroků ke spokojenosti všech občanů ve městě. Neschopnost postavit nový domov seniorů a podpora kontroverzních projektů města (např. nesmyslný obchvat města, spolupráce se společnosti ČEZ ESCO - ENVEZ, krajská třídírna komunálního odpadu) budou určitě hlavními tématy.

Renáta Cyžová.Renáta Cyžová.Zdroj: Deník/Tomáš Januszek

Danuta Kwiczalová, Karviná

Naše město se za posledních osm let hodně změnilo k lepšímu. Nejdůležitější bude zachovat ve městě vše, co tady dnes máme, aby se nám obyčejným lidem tady dobře žilo. Já k volbám půjdu a budu volit osvědčenou stranu, která mě nikdy nezklamala.

Danuta Kwiczalová.Danuta Kwiczalová.Zdroj: Deník/Tomáš Januszek

Zuzana Gablerová, Karviná

Záleží, jaká to bude osobnost. Podle mě to má být člověk, který má důvěru obyvatel, za kterým jsou vidět činy, nikoliv prezentace na internetu a věčné stížnosti a rýpání. Rozhodnout by mohla témata jako nutné zajištění přílivu lékařů specialistů, hlavně zubařů, ale i jiných. Dále rozvoj města a dostatek pracovních míst.

Zuzana Gablerová.Zuzana Gablerová.Zdroj: Deník/Tomáš Januszek

Ivana Sobolová, Havířov

Vyrostla jsem v Šumperku, což je město s úplně jinou atmosférou, ale už dávno jsem si zvykla a teď jsem doma v Havířově. Město se v posledních letech hodně změnilo, a musím říct, že k dobrému. Věřím, že rozhodne slušnost a ne populistické výkřiky.

Ivana Sobolová.Ivana Sobolová.Zdroj: Deník/Tomáš Januszek

Radek Chybik, Karviná

Při rozhodování bude pro mě zásadní vize směřování města. Do čeho bychom měli/neměli investovat. Taky je pro mě zásadní solidarita s uprchlíky a snaho o jejich začlenění do naši komunity. A dále bych si přál věcný, nepopulistický přístup. Politik musí mít odvahu pojmenovat problémy, kterým se musí čelit.

Radek Chybík.Radek Chybík.Zdroj: Deník/Tomáš Januszek

Stanislava Bandorová, Karviná

U podzimních voleb pro mě budou podstatné myšlenky ohledně udržení mladých lidí ve městě. S tím související podpora rozvoje školství, investice do modernizace vybavení a podpory projektů. V neposlední řadě také možnosti kulturního vyžití.

Stanislava Bandorová.Stanislava Bandorová.Zdroj: Deník/Tomáš Januszek

Petr Gerlich, Chotěbuz

Současný starosta vede obec dobře, proto u nás žádný velký boj neočekávám. Myslím, že jej lidé znovu podpoří. Témata minulých let jako jsou chodníky nebo sportovní areál se již realizují. Současným tématem by mohla být oprava hlavní komunikace v obci.

Petr Gerlich.Petr Gerlich.Zdroj: Deník/Tomáš Januszek

Anežka Polecová, Chotěbuz

Chotěbuz je malá obec, lidé se tady navzájem znají. Proto podle mě ve volbách nebude rozhodovat nějaké téma, ale spíše osobnost samotných kandidátů. Lidé tady vědí, komu důvěřovat a podle toho budou podle mě také volit.

Anežka Polecová.Anežka Polecová.Zdroj: Deník/Tomáš Januszek

Andrea Hanáková, Havířov

V komunální volbách se budu obracet na ty, kteří budou mít ve svém programu rozvoj všech částí Havířova, ne jak je tomu aktuálně. Chci spravedlivé rozdělování investic a jejich rozumné využití. Kde žiji není žádný společenský život, chybí prostory, kde by se mohly pořádat akce pro občany, spolky, děti z místní školky a školy. Na mnoha místech chybí chodníky.Když toto místo srovnávám s minulostí, děje se tady toho méně, než kdysi a stížnosti či požadavky obyvatel, kteří platí nemalé poplatky městu, nejsou vůbec vyslyšeny. Ba naopak nám tady chtějí přivézt hluk a prašnost postavením nesmyslného silničního koridoru.

Andrea Hanáková.Andrea Hanáková.Zdroj: Deník/Tomáš Januszek

Jan Wloch, Chotěbuz

Hlavním tématem by mohla být malá kapacita školky i školy a možná větší možnosti vyžití pro mladé. Kdysi se například pořádal fotbalový turnaj O pohár starosty a já bych ocenil více takových akcí. Žije se mi tady dobře a jinak není, co bych vytknul.

Jan Wloch.Jan Wloch.Zdroj: Deník/Tomáš Januszek

Katarína Michejdová, Chotěbuz

Témata, která se tady řeší, jsou opravy komunikací a místa ve školce a škole. Což vzhledem k tomu, že mám malé dítě, zajímá i mě. Ve volbách to ale určitě nebude rozhodující, hlavní podle mě budou sympatie vůči konkrétním kandidátům.

Katarína Michejdová.Katarína Michejdová.Zdroj: Deník/Tomáš Januszek

Co rozhodne volby ve vaší obci? Zapojte se do ankety Deníku i vy

Klikněte pro vyplnění ankety.Klikněte pro vyplnění ankety.Zdroj: DeníkCo rozhodne volby ve vaší obci? Jaké bude stěžejní téma komunálních voleb právě u vás? Budeme rádi, když nám dáte vědět. Zapojte se do předvolební ankety Deníku na webu denik.cz/volbyuvas, nebo kliknutím na logo.

V projektu se podíváme do více než dvou stovek obcí a měst napříč celou zemí a zmapujeme hlavní témata, o kterých se u vás živě diskutuje a diskutovat bude. Své názory nám můžete sdělit zde.