„Na apríla" se situace změní. První hodina parkování bude opět zdarma. „Rozhodli jsme se vyjít vstříc občanům města, kterým se stávající způsob parkování nelíbil a volali opět po 1. hodině bezplatného stání. Radní se na tomto kroku shodli poměrně lehce a bez komplikací," potvrdil informaci starosta Orlové Tomáš Kuča (ČSSD).

Platit od 8 do 16

Řeč je o dvou parkovacích plochách u marketu naproti městskému úřadu. Od 1. dubna tam začne platit systém, kdy 1. hodina stání bude zdarma a za každou další zaplatí majitel vozu 10 korun.

Parkoviště budou placená každý všední den od 8 do 16 hodin. Mimo to a během víkendůje parkování volné. Co zůstává, je 10 korun za hodinu stání na parkovišti přímo u městského úřadu.

„Určitě takové rozhodnutí vítáme. Parkování je ve městě problém, který se snažíme řešit neustále, někdy je to ale těžké. Už v minulosti zde byly například snahy o postavení parkovacího domu na 5. etapě, kde je takřka nemožné sehnat volné místo, ale proti tehdy byli sami tamní obyvatelé," řekla za orlovskou opozici zastupitelka Johana Havrdlíková (KSČM).

Prázdné plochy

Podobná situace zde platila už v předchozích letech. Pak ale přišlo loňské rozhodnutí radních.

Výsledek na sebe dlouho nenechal čekat a Deník byl jedním z těch, kdo na situaci upozorňoval. Zatímco dříve bylo na obou plochách poměrně živo, po zavedení plného placení zely plochy mnohdy doslova prázdnotou.