I přes vyloženě aprílové počasí navštívilo archeopark téměř 200 návštěvníků, kteří si prohlédli hradiště, dozvěděli se spoustu informací ze života starých Slovanů, vyzkoušeli si umlít mouku v žernovech, potěžkat meč, rozpoznat různé druhy zvířat podle vystavených kožešin a čekaly je i další zajímavosti.

"Návštěvníci se mohli dozvědět a vyzkoušet si, jak se spřádá vlna, utkat kus látky a přiučit se něco o jejím barvení, děti vyráběly různé dekorace z vlny," popsuje mluvčí Muzea Těšínska, které archeopark provozuje, Lenka Bichlerová.

Jednou z rušených poboček České pošty v Karviné je i ta na třídě Osvobození v Karviné-Novém Městě. skončí k 1. červenci.
Rušení pošt na Karvinsku. Chtějí zavřít těchto šestnáct poboček

Archepark Podobora Chotěbuz je tedy opět v plném provozu. O víkendech budou prohlídky probíhat každou celou hodinu, první v 9 hodin, poslední v 16 hodin. Bez průvodce není prohlídka možná.

Nejbližší akce

Jak známo, archeopark během sezony chystá i spousty speciálních akcí. Už 7. dubna to bude akce Hody, hody, doprovody. Další větší akce se chystají v květnu. "Bude to tradičně dvoudenní akce Na Jantarové stezce, která se uskuteční 20. a 21. května, kdy hradiště ožije množstvím účastníků v dobovém slovanském oděvu, rozbijí tábořiště s ukázkami života našich předků, nebudou chybět aktivity pro děti i dospělé a další," upřesňuje mluvčí. 

Aktuální infomace o všech aktivitách najdou zájemci na internetových stránkách archeoparku