Ve skiregionu Bílá-Beskydy vznikne letos nejmodernější dětský lyžařský park na Moravě a jeden z předních parků v celé České republice. Hlavní prvky dětského lyžařského parku budou pohyblivý koberec a dětský kolotoč Rotondo od předního světového výrobce. Jedná se o vybavení sloužící k usnadnění a zpříjemnění výuky lyžování a snowboardingu především pro nejmenší děti, ale například i tělesně postižené.

Přibylo i didaktické vybavení parku

„Snažíme se našim klientům poskytovat neustále lepší služby. Vybavení tohoto typu opravdu na Moravě nikde jinde nenajdete a v celé republice fungují takto vybavené dětské areály jen dva,“ řekl Jiří Nakládal, šéf zdejší lyžařské a snowboardové školy a půjčovny.

Dalšími novinkami pak bude lepší didaktické vybavení dětského parku o nejrůznější podjezdy, slalomové tyče s motivy zvířátek a podobně. Kvalitní také bude vybavení půjčovny lyží a snowboardů, včetně letošních testovacích modelů.

Rozšíření za téměř tři miliony korun

Rozšíření služeb se bude týkat i poskytování samotných zimních aktivit. „Výuku lyžování budeme klientům zpestřovat využitím snowblades (jedná se o krátké lyže do 100 centimetrů) a pro jednotlivce i rodiny s dětmi nabídneme procházky na sněžnicích, které umožňují dostat se tam, kde to v zimě téměř není možné, “ prozradil Nakládal. SUN Ski & Board School získala pro svou pobočku v Bílé dotaci z fondů Evropské unie ve výši téměř 1 a půl milionu korun na projekt Modernizace a zkvalitnění služeb lyžařské školy a půjčovny v Bílé. Celkové náklady se blíží třem milionům.